Powiat kłobucki - Miejsce kultu

Strony

Kłobuck, 11 Listopada 1/1
Telefon: 0-34 317-27-27
Kościół świętych Marcina i Małgorzaty – kościół w Kłobucku, główna część zespołu klasztornego kanoników regularnych. Wzniesiony w pierwotnej formie na przełomie XII i XIII wieku. Od tego czasu wielokrotnie, trawiony przez pożary, odbudowywany a także poddawany przebudowom.
Truskolasy, Częstochowska 40
Kościół św. Mikołaja w Truskolasach – zabytkowy kościół rzymskokatolicki znajdujący się w Truskolasach w gminie Wręczyca Wielka, w powiecie powiecie kłobuckim, w województwie śląskim.
Kościół parafialny pw. św. Jacka – zabytkowy kościół znajdujący się w Borze Zapilskim w gminie Wręczyca Wielka, w powiecie kłobuckim w województwie śląskim. Kaplica znajduje się na [SAD logo.svg] szlaku architektury drewnianej województwa śląskiego.
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Opatowie – parafia rzymskokatolicka w Opatowie. Należy do Dekanatu Krzepice archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w 1959 roku. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Parafia Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Dankowie - parafia rzymskokatolicka w Dankowie. Należy do Dekanatu Krzepice archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w XIII wieku. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Krzepice, Kazimierza Wielkiego 1
Parafia Świętego Jakuba Apostoła w Krzepicach - parafia rzymskokatolicka w Krzepicach. Należy do Dekanatu Krzepice archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w 1357 roku. Kościół parafialny został zbudowany w stylu gotyckim w połowie XIV wieku, przebudowany w stylu renesansowym i barokowym.
Parafia Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Wręczycy Wielkiej - parafia rzymskokatolicka w Wręczycy Wielkiej. Należy do Dekanatu Truskolasy archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w 1956 roku. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Synagoga w Krzepicach – synagoga znajdująca się w Krzepicach, ulicy Weneckiej 1, nad rzeką Liswartą.
Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Parzymiechach – parafia rzymskokatolicka w archidiecezji częstochowskiej, regionie wieluńskim, dekanacie krzepickim.
Parafia Przenajświętszej Trójcy w Przystajni - parafia rzymskokatolicka w Przystajni. Należy do Dekanatu Truskolasy archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w 1406 roku. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Klasztor Franciszkanów w Podłężu Królewskim − franciszkański dom zakonny w Podłężu Królewskim, wchodzący w skład prowincji Wniebowzięcia NMP Zakonu Braci Mniejszych w Polsce, na terenie archidiecezji częstochowskiej, w województwie śląskim.
Kościół św. Szymona i św. Judy Tadeusza - zabytkowy kościół katolicki znajdujący się w Mokrej w powiecie kłobuckim w województwie śląskim. Jest kościołem filialnym w parafii św. Szymona i św. Judy Tadeusza w dekanacie miedźnowskim w archidiecezji częstochowskiej.
Miedźno, Ułańska 2
Parafia Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Miedźnie - parafia rzymskokatolicka w Miedźnie. Należy do Dekanatu Miedźno archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w 1425 roku.
Panki, 1 Maja 1
Parafia Świętej Rodziny - Jezusa, Maryi i Józefa w Pankach - parafia rzymskokatolicka w Pankach. Należy do Dekanatu Truskolasy archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w 1919 roku. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Kościół św. Józefa Robotnika – zabytkowy kościół katolicki znajdujący się w Popowie w powiecie kłobuckim w województwie śląskim. Jest kościołem pomocniczym w parafii św. Józefa Robotnika w Popowie w dekanacie miedźnowskim w archidiecezji częstochowskiej.

Strony