Powiat częstochowski - Miejsce kultu

Strony

Olsztyn, Kościelna 6
Parafia św. Jana Chrzciciela w Olsztynie wchodzi w skład archidiecezji częstochowskiej, dekanatu Olsztyn.
Parafialny kościół św. Idziego w Zrębicach jest zabytkowym, kościołem o konstrukcji zrębowej, kryty dachem gontowym, oszalowany deskami z 1789 r.
Wancerzów, Targowa 95
Telefon: 34 328-41-18 ,34 328-40-60
Klasztor w Mstowie – zabytkowy, średniowieczny klasztor w Wancerzowie, diecezjalne sanktuarium Matki Boskiej Mstowskiej Miłosierdzia.
Kłomnice, Częstochowska 106
Parafia Świętego Marcina BW w Kłomnicach - parafia rzymskokatolicka w Kłomnicach. Należy do Dekanatu Kłomnice archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w XIV wieku. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Koniecpol, Chrząstów, Stefana Żeromskiego 57
Parafia Świętego Michała Archanioła w Koniecpolu – parafia rzymskokatolicka w Koniecpolu. Erygowana w 1866 z Parafii św. Trójcy w Koniecpolu. Należy do dekanatu koniecpolskiego diecezji kieleckiej.
Parafia Świętego Macieja Apostoła w Kruszynie - parafia rzymskokatolicka w Kruszynie. Należy do Dekanatu Kłomnice archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w XIV wieku. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Parafia Świętego Marcina w Lelowie – parafia rzymskokatolicka w Lelowie. Należy do dekanatu lelowskiego diecezji kieleckiej. Założona w XIII wieku. Mieści się przy ulicy Klasztornej. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Dąbrowa Zielona, Plac Tadeusza Kościuszki 1
Parafia Świętego Jakuba Apostoła w Dąbrowie Zielonej - parafia rzymskokatolicka w Dąbrowie Zielonej. Należy do Dekanatu Olsztyn archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w XIII wieku.
Rędziny, Wolności 117
Parafia Świętej Otylii w Rędzinach – parafia rzymskokatolicka w Rędzinach. Należy do Dekanatu Mstów archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w 1866 roku.
Konopiska, Częstochowska 12
Kościół parafialny pw. św. Walentego – kościół parafialny pod wezwaniem św. Walentego w Konopiskach.
Blachownia, Henryka Sienkiewicza 14
Parafia Świętego Michała Archanioła w Blachowni – parafia rzymskokatolicka w Blachowni należąca do dekanatu Blachownia w archidiecezji częstochowskiej. W 1782 roku wieś Blachownia podlegała pod parafię św. Walentego w Konopiskach.
Kościół św. Idziego - zabytkowy kościół katolicki znajdujący się w Podlesiu w powiecie częstochowskim w województwie śląskim. Jest kościołem parafialnym w dekanacie koniecpolskim w diecezji kieleckiej. Świątynia znajduje się na szlaku architektury drewnianej województwa śląskiego.
Koniecpol, Tadeusza Kościuszki 7
Synagoga w Koniecpolu – nieistniejąca synagoga, która znajdowała się w Koniecpolu przy ulicy Tadeusza Kościuszki 7.
Kościół parafialny Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Starczy – kościół parafialny pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Starczy. Kościół jest świątynią parafialną rzymskokatolickiej parafii pod tym samym wezwaniem.
Mykanów, Słoneczna 114
Parafia Świętego Leonarda Opata w Mykanowie - parafia rzymskokatolicka w Mykanowie. Należy do Dekanatu Mstów archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w XIII wieku.

Strony