Powiat częstochowski - Religia

Strony

Olsztyn, Kościelna 6
Parafia św. Jana Chrzciciela w Olsztynie wchodzi w skład archidiecezji częstochowskiej, dekanatu Olsztyn.
Parafialny kościół św. Idziego w Zrębicach jest zabytkowym, kościołem o konstrukcji zrębowej, kryty dachem gontowym, oszalowany deskami z 1789 r.
Wancerzów, Targowa 95
Telefon: 34 328-41-18 ,34 328-40-60
Klasztor w Mstowie – zabytkowy, średniowieczny klasztor w Wancerzowie, diecezjalne sanktuarium Matki Boskiej Mstowskiej Miłosierdzia.
Rybna, Szkolna 6
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Rybnej - parafia rzymskokatolicka we wsi Rybna. Należy do Dekanatu Mstów archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w 1977 roku. Prowadzą ją księża Zmartwychwstańcy.
Kłomnice, Częstochowska 106
Parafia Świętego Marcina BW w Kłomnicach - parafia rzymskokatolicka w Kłomnicach. Należy do Dekanatu Kłomnice archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w XIV wieku. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Koniecpol, Chrząstów, Stefana Żeromskiego 57
Parafia Świętego Michała Archanioła w Koniecpolu – parafia rzymskokatolicka w Koniecpolu. Erygowana w 1866 z Parafii św. Trójcy w Koniecpolu. Należy do dekanatu koniecpolskiego diecezji kieleckiej.
Parafia Świętego Macieja Apostoła w Kruszynie - parafia rzymskokatolicka w Kruszynie. Należy do Dekanatu Kłomnice archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w XIV wieku. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Parafia Świętego Marcina w Lelowie – parafia rzymskokatolicka w Lelowie. Należy do dekanatu lelowskiego diecezji kieleckiej. Założona w XIII wieku. Mieści się przy ulicy Klasztornej. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Janów, Kościuszki
Cmentarz żydowski w Janowie – został założony pod koniec XVIII wieku i znajduje się przy obecnej ul. Kościuszki. Do naszych czasów przetrwały nieliczne zniszczone nagrobki. Cmentarz ma powierzchnię 1,2 ha.
Dąbrowa Zielona, Plac Tadeusza Kościuszki 1
Parafia Świętego Jakuba Apostoła w Dąbrowie Zielonej - parafia rzymskokatolicka w Dąbrowie Zielonej. Należy do Dekanatu Olsztyn archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w XIII wieku.
Rędziny, Wolności 117
Parafia Świętej Otylii w Rędzinach – parafia rzymskokatolicka w Rędzinach. Należy do Dekanatu Mstów archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w 1866 roku.
Konopiska, Częstochowska 12
Kościół parafialny pw. św. Walentego – kościół parafialny pod wezwaniem św. Walentego w Konopiskach.
Wanaty, Warszawska 29
Parafia Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Wanatach – parafia rzymskokatolicka w Wanatach. Należy do dekanatu Poraj archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona 1 października 1988 roku, poprzez wydzielenie z parafii św. Jana Chrzciciela w Poczesnej. Parafię prowadzą księża diecezjalni.
Blachownia, Henryka Sienkiewicza 14
Parafia Świętego Michała Archanioła w Blachowni – parafia rzymskokatolicka w Blachowni należąca do dekanatu Blachownia w archidiecezji częstochowskiej. W 1782 roku wieś Blachownia podlegała pod parafię św. Walentego w Konopiskach.
Kościół św. Idziego - zabytkowy kościół katolicki znajdujący się w Podlesiu w powiecie częstochowskim w województwie śląskim. Jest kościołem parafialnym w dekanacie koniecpolskim w diecezji kieleckiej. Świątynia znajduje się na szlaku architektury drewnianej województwa śląskiego.

Strony