Jastrzębie-Zdrój - Miejsce kultu

Jastrzębie-Zdrój, Powstańców Śląskich 20
Kościół Wszystkich Świętych w Jastrzębiu-Zdroju - zabytkowy, murowany, orientowany, barokowo-klasycystyczny obiekt sakralny leżący na terenie Jastrzębia-Zdroju w dzielnicy Szeroka, wybudowany na przełomie XVIII i XIX wieku.
Jastrzębie-Zdrój, Świętego Jana Nepomucena 2
Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Opatrzności Bożej w Jastrzębiu-Zdroju - zabytkowy, barokowo-klasycystyczny obiekt sakralny leżący na terenie Jastrzębia Górnego wybudowany w 1825, w miejscu drewnianego kościółka poświęconego świętej Katarzynie Aleksandryjskiej, który spłonął 26 czerwca 1811.
Jastrzębie-Zdrój, Księdza Biskupa Herberta Bednorza 1a
Kościół świętych Barbary i Józefa w Jastrzębiu-Zdroju – zabytkowy, drewniany obiekt sakralny zbudowany w pierwszej połowie XVII w. w Jedłowniku dzielnicy Wodzisławia Śląskiego. Kościół obecnie znajduje się w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie został przewieziony z Jedłownika w latach 70. XX wieku.
Klasztor Sióstr Boromeuszek i kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa – zespół rzymskokatolickich obiektów sakralnych mieszczący się na terenie Jastrzębia-Zdroju na osiedlu Zdrój.
Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jastrzębiu-Zdroju − rzymskokatolicka parafia w dekanacie jastrzębskim w archidiecezji katowickiej.
Kościół Jezusowy w Jastrzębiu-Zdroju – świątynia protestancka należąca do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, wybudowana w latach 1988-1994 na potrzeby jastrzębskiej parafii luterańskiej.