Jastrzębie-Zdrój

0

Jastrzębie-Zdrój (śl. Jaščymbje–Zdrůj, niem. Bad Königsdorff-Jastrzemb) – miasto na prawach powiatu położone w południowej części województwa śląskiego.

Warto zobaczyć

Jastrzębie-Zdrój, Powstańców Śląskich 20
Kościół Wszystkich Świętych w Jastrzębiu-Zdroju - zabytkowy, murowany, orientowany, barokowo-klasycystyczny obiekt sakralny leżący na terenie Jastrzębia-Zdroju w dzielnicy Szeroka, wybudowany na przełomie XVIII i XIX wieku.
Jastrzębie-Zdrój, Świętego Jana Nepomucena 2
Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Opatrzności Bożej w Jastrzębiu-Zdroju - zabytkowy, barokowo-klasycystyczny obiekt sakralny leżący na terenie Jastrzębia Górnego wybudowany w 1825, w miejscu drewnianego kościółka poświęconego świętej Katarzynie Aleksandryjskiej, który spłonął 26 czerwca 1811.
Jastrzębie-Zdrój, Księdza Biskupa Herberta Bednorza 1a
Kościół świętych Barbary i Józefa w Jastrzębiu-Zdroju – zabytkowy, drewniany obiekt sakralny zbudowany w pierwszej połowie XVII w. w Jedłowniku dzielnicy Wodzisławia Śląskiego. Kościół obecnie znajduje się w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie został przewieziony z Jedłownika w latach 70. XX wieku.
Klasztor Sióstr Boromeuszek i kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa – zespół rzymskokatolickich obiektów sakralnych mieszczący się na terenie Jastrzębia-Zdroju na osiedlu Zdrój.
Jastrzębie-Zdrój, Bzie Zameckie, Klubowa 2
Zespół dworski w Jastrzębiu-Zdroju – dwór obronny oraz park dworski krajobrazowy leżące w Jastrzębiu-Zdroju, w sołectwie Bzie. Dwór został zbudowany w 1636 r. w stylu późnorenesansowym. W 2009 roku obiekt został gruntownie zmodernizowany. W parku rośnie 300-letni dąb szypułkowy o obwodzie 470 cm.
Jastrzębie-Zdrój, Borynia, Zamkowa 5
Zespół pałacowy w Jastrzębiu-Zdroju - pałac i park leżący w Jastrzębiu-Zdroju, w sołectwie Borynia. Pałac został zbudowany w drugiej połowie XVIII wieku w stylu klasycystycznym z silnymi wpływami późnego baroku. Jest to budynek murowany z cegły, piętrowy budowany na planie prostokąta.
Park Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju im.
Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jastrzębiu-Zdroju − rzymskokatolicka parafia w dekanacie jastrzębskim w archidiecezji katowickiej.
Jastrzębie-Zdrój, Mikołaja Witczaka 5
Dom Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju - zabytkowy obiekt posanatoryjny leżący na terenie zespołu uzdrowiskowego, położony w Parku Zdrojowym na osiedlu Zdrój. Został wybudowany w stylu szwajcarskim (w konstrukcji szkieletowej) w 1862 roku przez Feliksa von Königsdorffa.