Mysłowice

0

Mysłowice (śl. Myslowicy, czes. Myslovice, niem. Myslowitz) – miasto położone w województwie śląskim.

Warto zobaczyć

Mysłowice, Powstańców 17
Kościół Apostołów Piotra i Pawła w Mysłowicach - kościół parafialny Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Mysłowicach.
Mysłowice, Powstańców 1
Ratusz w Mysłowicach - budynek wybudowany w latach 1866-1868 według projektu bytomskiego architekta Paula Jackischa. Reprezentuje styl eklektyczny z detalami neorenesansowymi. Mieści się przy Placu Wolności.
Mysłowice, Świerczyny 1
Kościół Świętego Krzyża w Mysłowicach – rzymskokatolicki kościół parafialny, w Mysłowicach, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Mysłowice archidiecezji katowickiej.
Mysłowice, Starokościelna 1
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach – rzymskokatolicki kościół parafialny, w Mysłowicach, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Mysłowice archidiecezji katowickiej.
Mysłowice, Powstańców 13
Willa rodziny Kuderów w Mysłowicach – willa położona na ul. Powstańców 13 w Mysłowicach.
Mysłowice, Starokościelna 5
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mysłowicach – rzymskokatolicki kościół parafialny, w Mysłowicach, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Mysłowice archidiecezji katowickiej.
Mysłowice, Stadionowa 7a
Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach zostało utworzone 14 września 1975 roku. Jego ekspozycja stała prezentuje zabytkowy sprzęt gaśniczy. Muzeum pierwotnie mieściło się w budynku byłego więzienia policyjnego na ulicy Powstańców. W maju 1991 roku zostało przeniesione na ulicę Stadionową.
Mysłowice, Mikołowska 26-36
Bauverein – zespół budynków mieszkalnych położony przy ulicy Mikołowskiej w Mysłowicach. Wzniesiony został w 1915 roku przez Niemieckie Towarzystwo Budowlane na fali rozwoju miasta Mysłowice. Mieszkał w nim między innymi Bernard Świerczyna.
Mysłowice, Plac Mieroszewskich
Synagoga w Mysłowicach – synagoga znajdująca się w Mysłowicach na rogu placu Mieroszewskich i ulicy Hugona Kołłątaja, za czasów niemieckich zwanej Synagogengasse.