Powiat wodzisławski

0

Powiat wodzisławski - powiat ziemski w województwie śląskim.

Warto zobaczyć

Pszów, Bohaterów Westerplatte 1
Bazylika Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny i bazylika mniejsza w mieście Pszów. Mieści się przy ulicy Bohaterów Westerplatte.
Rynek w Wodzisławiu Śląskim – centralny plac miasta Wodzisławia, jeden z największych rynków na Śląsku.
Mszana, Adama Mickiewicza 88
Kościół św. Jerzego w Mszanie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Mszanie w powiecie wodzisławskim.
Wodzisław Śląski, Centrum, Kubsza 2
Telefon: +48(32)4552574
Zamek w Wodzisławiu Śląskim – pałac wybudowany przez ród Dietrichsteinów w latach 1742-1747 na miejscu dawnego średniowiecznego zamku. Pałac Dietrichsteinów jest jedną z pierwszych budowli w stylu klasycystycznym w Polsce.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim - kościół parafialny rzymskokatolickiej parafii pod tym samym wezwaniem leżący na terenie dekanatu wodzisławskiego należącego do archidiecezji katowickiej.
Wodzisław Śląski, Kokoszyce, Pałacowa 53
Zespół pałacowo-parkowy w Wodzisławiu Śląskim – Kokoszycach – znajdujący się w Kokoszycach, dzielnicy Wodzisławia Śląskiego, składający się z XIX wiecznego pałacu i parku.
Parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej - katolicka parafia w dekanacie gorzyckim, istniejąca od 21 stycznia 1981 roku.
Zespół klasztorny franciszkanów w Wodzisławiu Śląskim – dawny zespół klasztorny zakonu franciszkanów założony przez księcia opolsko-raciborskiego Władysława.
Rydułtowy, Plebiscytowa 9
Parafia św. Jerzego w Rydułtowach – parafia kościoła rzymskokatolickiego istniejąca od co najmniej 1501 r. Parafia należy do dekanatu pszowskiego.