Powiat kłobucki

0

Powiat kłobucki - powiat ziemski w województwie śląskim.

Warto zobaczyć

Kłobuck, 11 Listopada 1/1
Telefon: 0-34 317-27-27
Kościół świętych Marcina i Małgorzaty – kościół w Kłobucku, główna część zespołu klasztornego kanoników regularnych. Wzniesiony w pierwotnej formie na przełomie XII i XIII wieku. Od tego czasu wielokrotnie, trawiony przez pożary, odbudowywany a także poddawany przebudowom.
Kłobuck, Rynek Jana Pawła II
Rynek im. Jana Pawła II w Kłobucku – główny plac Kłobucka, miasta w województwie śląskim, siedziby powiatu kłobuckiego.
Truskolasy, Częstochowska 40
Kościół św. Mikołaja w Truskolasach – zabytkowy kościół rzymskokatolicki znajdujący się w Truskolasach w gminie Wręczyca Wielka, w powiecie powiecie kłobuckim, w województwie śląskim.
Kłobuck, Zagórze, Zamkowa 8a
Pałac w Kłobucku-Zagórzu – rezydencja w Kłobuckiej dzielnicy Zagórze, wzniesiona w 1795, w stylu neogotyckim. Pałac jest otoczony obszernym parkiem również wpisanym do rejestru zabytków.
Kościół parafialny pw. św. Jacka – zabytkowy kościół znajdujący się w Borze Zapilskim w gminie Wręczyca Wielka, w powiecie kłobuckim w województwie śląskim. Kaplica znajduje się na [SAD logo.svg] szlaku architektury drewnianej województwa śląskiego.
Zamek w Dankowie – ruiny twierdzy bastionowej z XVII wieku, w obrębie której znajdował się nieistniejący obecnie gotycko-renesansowy zamek rycerski.
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Opatowie – parafia rzymskokatolicka w Opatowie. Należy do Dekanatu Krzepice archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w 1959 roku. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Parafia Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Dankowie - parafia rzymskokatolicka w Dankowie. Należy do Dekanatu Krzepice archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w XIII wieku. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Kłobuck, Poprzeczna 20
Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Kłobucku – parafia rzymskokatolicka w Kłobucku, w dzielnicy Zagórze. Należy do dekanatu Kłobuck archidiecezji częstochowskiej.