Gmina Wręczyca Wielka

0

Gmina Wręczyca Wielka - gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie kłobuckm.

Warto zobaczyć

Truskolasy, Częstochowska 40
Kościół św. Mikołaja w Truskolasach – zabytkowy kościół rzymskokatolicki znajdujący się w Truskolasach w gminie Wręczyca Wielka, w powiecie powiecie kłobuckim, w województwie śląskim.
Kościół parafialny pw. św. Jacka – zabytkowy kościół znajdujący się w Borze Zapilskim w gminie Wręczyca Wielka, w powiecie kłobuckim w województwie śląskim. Kaplica znajduje się na [SAD logo.svg] szlaku architektury drewnianej województwa śląskiego.
Parafia Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Wręczycy Wielkiej - parafia rzymskokatolicka w Wręczycy Wielkiej. Należy do Dekanatu Truskolasy archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w 1956 roku. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Rezerwat przyrody Zamczysko to rezerwat kulturowo-przyrodniczy w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim, w gminie Wręczyca Wielka, w okolicach wsi Grodzisko i Wręczyca Mała w dolinie Czarnej Okszy. Oddalony jest o ok. 150 m na północny zachód od drogi wojewódzkiej nr 492.
Dzicze Bagno - użytek ekologiczny położony na terenie gminy Niemodlin. Utworzony Rozporządzeniem Wojewody Opolskiego z 3 lutego 1997 roku. Jego powierzchnia wynosi 2,75 ha. Użytek jest środowiskiem bytowania i żerowania wielu gatunków ptaków wodnych.