Powiat lubliniecki

0

Powiat lubliniecki - powiat ziemski w województwie śląskim.

Warto zobaczyć

Pałac w Koszęcinie - zespół pałacowy w stylu klasycystycznym położony w centrum miejscowości Koszęcin w powiecie lublinieckim. Obecna siedziba Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema znajdujący się w miejscowości Kochcice w powiecie lublinieckim w województwie śląskim.
Lubliniec, Świętego Mikołaja 1
Kościół rzymskokatolicki św. Mikołaja - zabytkowy kościół w Lublińcu, wybudowany w latach 1576-1579. Większe kaplice należące do parafii św. Mikołaja: kaplica św. Boromeusza kaplica w bloku parafialnym przy ul. św. Mikołaja Zgromadzenia zakonne: Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety
Lubliniec, Świętej Anny
Kościół pod wezwaniem św. Anny w Lublińcu (miasto Lubliniec, diecezja gliwicka) - kościół zbudowany w roku 1653 z fundacji Andrzeja Cellariego, odbudowany lub odnowiony w 1754 r., ostatnio w latach 1999 – 2001 z nieznacznym przeniesieniem.
Koszęcin, Powstańców Śląskich 15
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszęcinie w diecezji gliwickiej zbudowany został w latach 1907 - 1908.
Kościół NMP Królowej Różańca świętego w Boronowie (w skróconej nazwie Kościół Matki Boskiej Różańcowej) - drewniany kościół z 1611 r. położony na terenie miejscowości Boronów w dekanacie Woźniki, w diecezji gliwickiej, siedziba parafii NMP Królowej Różańca Świętego.
Lubliniec, Plac Konrada Mańki
Rynek Główny w Lublińcu położony jest w centrum starówki Lublińca. Odchodzą od niego ulice Edyty Stein, Józefa Lompy, Niedurnego i Cicha.
Brusiek, Kościelna
Kościół pw. św. Jana Chrzciciela – w miejscowości Brusiek, powiat lubliniecki, diecezja gliwicka.
Lubliniec, Pawła Stalmacha 1
Kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Lublińcu – kościół znajdujący się w centrum miasta, jedna z najstarszych świątyni w Lublińcu.