Gmina Woźniki

0

Gmina Woźniki - gmina miejsko-wiejska w województwie śląskim, w powiecie lublinieckm.

Warto zobaczyć

Kościół Świętego Jakuba Starszego Apostoła w Lubszy - murowana świątynia w Lubszy, wzniesiona w II połowie XIV w. lub na przełomie wieków XIV i XV, na miejscu drewnianego. Został on wzniesiony z kamienia pochodzącego z głazów narzutowych, które pozostawił wycofujący się lodowiec.
Piasek, Plac Powstańców 9
Kościół Opatrzności Bożej w Piasku - kościół filialny Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Częstochowie.
Kościół św. Walentego w Woźnikach – zabytkowy drewniany kościół w Woźnikach, w powiecie lublinieckim, w województwie śląskim. Zabytek znajduje się na szlaku architektury drewnianej województwa śląskiego.
Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Kamieńskich Młynach − parafia rzymskokatolicka w metropolii katowickiej, diecezji gliwickiej, dekanacie woźnickim.
Kościół św. Katarzyny w Woźnikach - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Woźniki, w województwie śląskim, przy Rynku.
Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Babienicy − parafia rzymskokatolicka w metropolii katowickiej, diecezji gliwickiej, dekanacie woźnickim.
Pałac w Czarnym Lesie – pałac w miejscowości Czarny Las w powiecie lublinieckim wzniesiony przez Ferdinanda Zieglera na przełomie XIX i XX wieku.
Góra Grojec (365 m n.p.m.) - wapienne wzniesienie znajdujące się w gminie Woźniki na obszarze administracyjnym sołectwa Lubsza. W opinii mieszkańców mylnie przynależy do Psar, jednak z map wynika, że rezerwat leży na terenie Lubszy.
Rezerwat przyrody Góra Grojec – rezerwat położony na terenie gminy Woźniki w województwie śląskim na obszarze wzniesienia Góra Grojec, utworzony 31 października 1996 roku. Rezerwat wchodzi w skład nadleśnictwa Koszęcin.