Powiat kłobucki - Atrakcje

Strony

Kłobuck, 11 Listopada 1/1
Telefon: 0-34 317-27-27
Kościół świętych Marcina i Małgorzaty – kościół w Kłobucku, główna część zespołu klasztornego kanoników regularnych. Wzniesiony w pierwotnej formie na przełomie XII i XIII wieku. Od tego czasu wielokrotnie, trawiony przez pożary, odbudowywany a także poddawany przebudowom.
Kłobuck, Rynek Jana Pawła II
Rynek im. Jana Pawła II w Kłobucku – główny plac Kłobucka, miasta w województwie śląskim, siedziby powiatu kłobuckiego.
Truskolasy, Częstochowska 40
Kościół św. Mikołaja w Truskolasach – zabytkowy kościół rzymskokatolicki znajdujący się w Truskolasach w gminie Wręczyca Wielka, w powiecie powiecie kłobuckim, w województwie śląskim.
Kłobuck, Zagórze, Zamkowa 8a
Pałac w Kłobucku-Zagórzu – rezydencja w Kłobuckiej dzielnicy Zagórze, wzniesiona w 1795, w stylu neogotyckim. Pałac jest otoczony obszernym parkiem również wpisanym do rejestru zabytków.
Kościół parafialny pw. św. Jacka – zabytkowy kościół znajdujący się w Borze Zapilskim w gminie Wręczyca Wielka, w powiecie kłobuckim w województwie śląskim. Kaplica znajduje się na [SAD logo.svg] szlaku architektury drewnianej województwa śląskiego.
Zamek w Dankowie – ruiny twierdzy bastionowej z XVII wieku, w obrębie której znajdował się nieistniejący obecnie gotycko-renesansowy zamek rycerski.
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Opatowie – parafia rzymskokatolicka w Opatowie. Należy do Dekanatu Krzepice archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w 1959 roku. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Parafia Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Dankowie - parafia rzymskokatolicka w Dankowie. Należy do Dekanatu Krzepice archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w XIII wieku. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Parafia Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Wręczycy Wielkiej - parafia rzymskokatolicka w Wręczycy Wielkiej. Należy do Dekanatu Truskolasy archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w 1956 roku. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Krzepice, Kazimierza Wielkiego 1
Parafia Świętego Jakuba Apostoła w Krzepicach - parafia rzymskokatolicka w Krzepicach. Należy do Dekanatu Krzepice archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w 1357 roku. Kościół parafialny został zbudowany w stylu gotyckim w połowie XIV wieku, przebudowany w stylu renesansowym i barokowym.
Synagoga w Krzepicach – synagoga znajdująca się w Krzepicach, ulicy Weneckiej 1, nad rzeką Liswartą.
Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Parzymiechach – parafia rzymskokatolicka w archidiecezji częstochowskiej, regionie wieluńskim, dekanacie krzepickim.
Jaskinia Szachownica znajduje się na Wyżynie Woźnicko-Wieluńskiej, w granicach rezerwatu przyrody Szachownica i położony jest na Krzemiennej Górze - niewielkim wapiennym, porośniętym buczyną wzgórzu.
Zalew Zakrzew – zbiornik retencyjny na rzece Białej Okszy znajdujący się w Kłobucku, w dzielnicy Zakrzew.
Parafia Przenajświętszej Trójcy w Przystajni - parafia rzymskokatolicka w Przystajni. Należy do Dekanatu Truskolasy archidiecezji częstochowskiej. Została utworzona w 1406 roku. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Rezerwat przyrody Zamczysko to rezerwat kulturowo-przyrodniczy w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim, w gminie Wręczyca Wielka, w okolicach wsi Grodzisko i Wręczyca Mała w dolinie Czarnej Okszy. Oddalony jest o ok. 150 m na północny zachód od drogi wojewódzkiej nr 492.
Kościół św. Szymona i św. Judy Tadeusza - zabytkowy kościół katolicki znajdujący się w Mokrej w powiecie kłobuckim w województwie śląskim. Jest kościołem filialnym w parafii św. Szymona i św. Judy Tadeusza w dekanacie miedźnowskim w archidiecezji częstochowskiej.

Strony