Rybnik - Atrakcje

Strony

Rybnik, Mikołowska 4
Bazylika św. Antoniego Padewskiego w Rybniku – kościół w śródmieściu w Rybniku zbudowany w latach 1903-1906. W 1993 r. papież Jan Paweł II nadał kościołowi tytuł bazyliki mniejszej. Bazylika ta była jednym z kościołów Wielkiego Jubileuszu Roku 2000.
Rynek w Rybniku – wytyczony podczas lokacji miasta (XIII - XIV w.) na miejscu dawnego stawu. Aż do końca XVIII stulecia zabudowany domami drewnianymi, budynki murowane pojawiły się dopiero u schyłku XVIII w., głównie po zakupie państwa rybnickiego przez rząd pruski (1788).
Rybnik, Chwałowice, Działkowców 1
Telefon: +48 32 43 29 710
Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus - parafia rzymskokatolicka w Chwałowicach, w dekanacie Rybnik w archidiecezji katowickiej.
Stary Ratusz w Rybniku - klasycystyczny budynek z wieżą zegarową nad osią centralną, wzniesiony w 1822 roku z inicjatywy burmistrza Antoniego Żelazko, piętrowy, murowany, prostokątny, 5-osiowy. Wnętrza, parter i wejście częściowo przekształcone.
Rybnik, Miejska 12
Kościół ewangelicko-augsburski w Rybniku – kościół parafii ewangelicko-augsburskiej w Rybniku. Mieści się przy ulicy Miejskiej, w Rybniku, w województwie śląskim.
Rybnik, Wolna 125
Kościół Świętego Wawrzyńca w Rybniku – rzymskokatolicki kościół parafialny w Rybniku, w dzielnicy Ligota - Ligocka Kuźnia, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Boguszowice archidiecezji katowickiej. Mieści się przy ulicy Wolnej.
Rybnik, Niedobczyce, Michała Wołodyjowskiego 1
Telefon: +48 32 42 20 322
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Niedobczycach to parafia erygowana dekretem ks. administratora Augusta Hlonda z 29 lipca 1925 roku. Przedtem stanowiła część parafii rybnickiej.
Rybnik, Górna 17B
Kościół Świętej Katarzyny i Matki Bożej Różańcowej w Rybniku – rzymskokatolicki kościół parafialny w Rybniku, w dzielnicy Wielopole, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Golejów archidiecezji katowickiej. Mieści się przy ulicy Górnej.
Rybnik, Gliwicka 8
Kościół akademicki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rybniku – rzymskokatolicki kościół akademicki w Rybniku. Należy do dekanatu Rybnik archidiecezji katowickiej. Mieści się przy ulicy Gliwickiej. To najmniejszy a zarazem najstarszy kościół w Rybniku.
Rybnik, Franciszka Rybnickiego 2
Telefon: +48324222247
Kościół Matki Bożej Bolesnej w Rybniku – rzymskokatolicki kościół parafialny w Rybniku, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Rybnik archidiecezji katowickiej. Miesci się przy Placu Kościelnym.
Rybnik, Boguszowice Stare, Stanisława Małachowskiego 38
Telefon: +48 32 42 26 282
Synagoga w Rybniku – nieistniejąca synagoga, która znajdowała się w Rybniku przy skrzyżowaniu ulic Zamkowej i Chrobrego, w pobliżu Urzędu Miasta.
Biurowiec Milenium – najwyższy biurowiec w Rybniku znajdujący się przy ul. 3 Maja.
Rybnik, Plac Mikołaja Kopernika 2
Zamek w Rybniku – to dawny zamek Piastów śląskich położony w Śródmieściu Rybnika, na Placu Kopernika. Wielokrotnie przebudowywany. Obecnie siedziba Sądu Rejonowego.
Jezioro Rybnickie (Zbiornik Rybnicki, Zalew Rybnicki) – zbiornik zaporowy utworzony przez spiętrzenie wód rzecznych Rudy zaporą w Rybniku Stodołach.
Rybnik, Rynek 18
Muzeum w Rybniku powołało Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Rybniku 29 kwietnia 1970 r. Muzeum jest spadkobiercą społecznych Zbiorów Muzealnych Ziemi Rybnicko-Wodzisławskiej (pierwsza ekspozycja pokazana w 1957 r.).

Strony