Gliwice - Atrakcje

4

Strony

Gliwice, Centrum, Pod Murami 2
Zamek Piastowski w Gliwicach - zamek z połowy XIV wieku położony w centrum Gliwic.
Kościół św. Bartłomieja w Gliwicach – kościół parafialny w Gliwicach w dzielnicy Szobiszowice. Stary kościół, z XV wieku, znajduje się przy ul. Toszeckiej 36. W pobliżu przebiega trasa rowerowa nr 6. Nowy kościół, z początku XX wieku, położony jest przy ul. Bernardyńskiej 19.
Gliwice, Śródmieście, Plac Wszystkich Świętych
Kościół Wszystkich Świętych w Gliwicach - kościół parafialny w Gliwicach w dzielnicy Śródmieście.
Gliwice, Wojska Polskiego, Ignacego Daszyńskiego 2
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach - kościół parafialny w Gliwicach w dzielnicy Wojska Polskiego. Przy kościele znajduje się klasztor Redemptorystów. W pobliżu kościoła przebiegają szlaki turystyczne: Szlak Powstańców Śląskich, Szlak Husarii Polskiej.
Gliwice, Śródmieście, Świętej Barbary 39
Kościół św. Barbary w Gliwicach (Kościół Garnizonowy) - kościół parafialny parafii wojskowej w Gliwicach w dekanacie Gliwice w diecezji gliwickiej, położony w dzielnicy Śródmieście, dawny kościół ewangelicki. W pobliżu kościoła przebiegają szlaki turystyczne:
Katedra św. Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach - kościół katedralny w Gliwicach w dzielnicy Śródmieście.
Gliwice, Szobiszowice, Bernardyńska 19
Kościół św. Bartłomieja w Gliwicach – kościół parafialny w Gliwicach w dzielnicy Szobiszowice. Stary kościół, z XV wieku, znajduje się przy ul. Toszeckiej 36. W pobliżu przebiega trasa rowerowa nr 6. Nowy kościół, z początku XX wieku, położony jest przy ul. Bernardyńskiej 19.
Gliwice, Ostropa, Piekarska 13
Kościół św. Jerzego w Gliwicach – zabytkowy kościół w Gliwicach w dzielnicy Ostropa, ok. 6 km na zachód od centrum miasta. Kościół przynależy do parafii św. Ducha w Gliwicach-Ostropie, w diecezji gliwickiej, dekanat Gliwice-Ostropa. Kościół znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej.
Rynek w Gliwicach − rynek znajduje się w centrum Gliwic i ma wymiary około 75 x 75 metrów.
Gliwice, Kopernik, Mikołaja Kopernika 63
Kościół Matki Boskiej Kochawińskiej w Gliwicach – sanktuarium Matki Boskiej Kochawińskiej i kościół parafialny parafii pod tym samym wezwaniem w Gliwicach na os. Kopernika.
Ratusz w Gliwicach − budynek znajduje się na środku Rynku w centrum Gliwic.
Kościół Trójcy Świętej w Gliwicach – kościół parafialny w Gliwicach przy ulicy Mikołowskiej.
Gliwice, Łabędy, Staromiejska 25
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gliwicach-Łabędach – parafia metropolii katowickiej, diecezji gliwickiej, dekanatu Gliwice-Łabędy Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego. Powstała w 1300.
Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Gliwicach – kościół parafialny w Gliwicach w dzielnicy Trynek.
Gliwice, Zatorze, Stefana Okrzei 31
Rzymsko - katolicka Parafia pod wezwaniem Chrystusa Króla w Gliwicach – rzymskokatolicka parafia w Gliwicach, należy do dekanatu Gliwice-Sośnica w diecezji gliwickiej.
Park Kultury i Wypoczynku – las komunalny o charakterze naturalnym na Zatorzu, w Gliwicach, założony w XVII wieku. Należy do leśnego Pasa Ochronnego GOP.
Kościół NMP Matki Kościoła w Gliwicach – kościół parafialny w Gliwicach w dzielnicy Sikornik.
Gliwice, Bojków, Rolników 148
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gliwicach-Bojkowie – parafia metropolii katowickiej, diecezji gliwickiej, dekanatu Gliwice-Ostropa Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego. Powstała w 1260.
Gliwice, Bolesława Krzywoustego 1
Parafia Świętego Michała Archanioła w Gliwicach – parafia metropolii katowickiej, diecezji gliwickiej, dekanatu Gliwice Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego.

Strony