Mysłowice - Atrakcje

Strony

Mysłowice, Powstańców 17
Kościół Apostołów Piotra i Pawła w Mysłowicach - kościół parafialny Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Mysłowicach.
Mysłowice, Powstańców 1
Ratusz w Mysłowicach - budynek wybudowany w latach 1866-1868 według projektu bytomskiego architekta Paula Jackischa. Reprezentuje styl eklektyczny z detalami neorenesansowymi. Mieści się przy Placu Wolności.
Mysłowice, Świerczyny 1
Kościół Świętego Krzyża w Mysłowicach – rzymskokatolicki kościół parafialny, w Mysłowicach, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Mysłowice archidiecezji katowickiej.
Mysłowice, Starokościelna 1
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach – rzymskokatolicki kościół parafialny, w Mysłowicach, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Mysłowice archidiecezji katowickiej.
Mysłowice, Powstańców 13
Willa rodziny Kuderów w Mysłowicach – willa położona na ul. Powstańców 13 w Mysłowicach.
Mysłowice, Starokościelna 5
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mysłowicach – rzymskokatolicki kościół parafialny, w Mysłowicach, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Mysłowice archidiecezji katowickiej.
Mysłowice, Stadionowa 7a
Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach zostało utworzone 14 września 1975 roku. Jego ekspozycja stała prezentuje zabytkowy sprzęt gaśniczy. Muzeum pierwotnie mieściło się w budynku byłego więzienia policyjnego na ulicy Powstańców. W maju 1991 roku zostało przeniesione na ulicę Stadionową.
Mysłowice, Mikołowska 26-36
Bauverein – zespół budynków mieszkalnych położony przy ulicy Mikołowskiej w Mysłowicach. Wzniesiony został w 1915 roku przez Niemieckie Towarzystwo Budowlane na fali rozwoju miasta Mysłowice. Mieszkał w nim między innymi Bernard Świerczyna.
Mysłowice, Plac Mieroszewskich
Synagoga w Mysłowicach – synagoga znajdująca się w Mysłowicach na rogu placu Mieroszewskich i ulicy Hugona Kołłątaja, za czasów niemieckich zwanej Synagogengasse.
Mysłowice, Plac Wolności
Synagoga w Mysłowicach – nieistniejąca synagoga znajdująca się w Mysłowicach przy placu Wolności.
Mysłowice, Księdza Jana Kudery 6
Parafia Nawiedzenia NMP w Brzezince – należy do dekanatu mysłowickiego w archidiecezji katowickiej, erygowana 31 marca 1903 r., konsekrowana 27 października 2013 r.
Mysłowice, Wesoła, Wiosny Ludów 46
Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Wesołej – należy do dekanatu mysłowickiego w archidiecezji katowickiej. Z parafii pochodzi Biskup pomocniczy diecezji Bielsko-Żywieckiej ks. dr Piotr Greger
Mysłowice, Mieczysława Jastruna 15
Parafia Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Mysłowicach należy do dekanatu mysłowickiego w archidiecezji katowickiej, erygowana 3 kwietnia 1988 roku jako parafia tymczasowa, a 29 października 1989 roku jako parafia pełnoprawna. Pierwszym proboszczem został ks. Klaudiusz Wiszkowski, a po nim ks.
Mysłowice, Dziećkowice, Długa 70
Parafia Wszystkich Świętych w Dziećkowicach należy do dekanatu mysłowickiego w archidiecezji katowickiej, erygowana w 1370 roku.
Mysłowice, Cegielniana 7a
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i św. Maksymiliana Marii Kolbe – parafia rzymskokatolicka w Mysłowicach, w dekanacie mysłowickim w archidiecezji katowickiej.
Mysłowice, Henryka Sienkiewicza 45
Parafia świętego Jacka w Mysłowicach należy do dekanatu mysłowickiego w archidiecezji katowickiej, erygowana 28 maja 1957 r.

Strony