Jastrzębie-Zdrój - Architektura

Jastrzębie-Zdrój, Bzie Zameckie, Klubowa 2
Zespół dworski w Jastrzębiu-Zdroju – dwór obronny oraz park dworski krajobrazowy leżące w Jastrzębiu-Zdroju, w sołectwie Bzie. Dwór został zbudowany w 1636 r. w stylu późnorenesansowym. W 2009 roku obiekt został gruntownie zmodernizowany. W parku rośnie 300-letni dąb szypułkowy o obwodzie 470 cm.
Jastrzębie-Zdrój, Borynia, Zamkowa 5
Zespół pałacowy w Jastrzębiu-Zdroju - pałac i park leżący w Jastrzębiu-Zdroju, w sołectwie Borynia. Pałac został zbudowany w drugiej połowie XVIII wieku w stylu klasycystycznym z silnymi wpływami późnego baroku. Jest to budynek murowany z cegły, piętrowy budowany na planie prostokąta.
Park Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju im.
Willa Opolanka - zabytkowy, murowany obiekt posanatoryjny zbudowany w 1927 roku, leżący na terenie Jastrzębia-Zdroju. Od lat 80-tych do 2006 roku mieściła się tu siedziba Sądu Rejonowego, lecz z powodu złego stanu budynku, została ona przeniesiona. Obiekt obecnie niezagospodarowany.
Hala Widowiskowo-Sportowa – hala widowiskowo-sportowa w Jastrzębiu-Zdroju, w Polsce. Została otwarta w 1971 roku. Obiekt może pomieścić 3000 widzów. Swoje spotkania na co dzień rozgrywają na nim siatkarze Jastrzębskiego Węgla.