Dąbrowa Górnicza - Architektura

Bazylika Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej – kościół rzymskokatolicki w centrum Dąbrowy Górniczej, w diecezji sosnowieckiej.
Kościół pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny i św. Antoniego, sanktuarium św. Antoniego z Padwy – barokowy kościół w Dąbrowie Górniczej - Gołonogu (Diecezja sosnowiecka, Dekanat dąbrowski - św. Antoniego z Padwy), zbudowany na wzgórzu wapiennym o wysokości 335 m n.p.m. (Góra św.
Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dąbrowie Górniczej – kościół parafialny w Strzemieszycach Wielkich, dzielnicy Dąbrowy Górniczej.
Pałacyk Dezona - został wybudowany przez dyrektora Towarzystwa Francusko-Włoskiego w Dąbrowie Górniczej dla swojej żony. W czasie wojny siedziba Gestapo. Pałacyk przetrwał okresy wojenne. Przez dłuższy czas znajdował się w nim komisariat milicji, a później policji.
Kamienice Huty Bankowej - znajdują się w dwóch koloniach.
Resursa Obywatelska – budynek wzniesiony w 1895 roku na miejscu dawnego szybu wodnego kopalni Reden.
Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, został wybudowany w latach 1951-1958, według projektu Zbigniewa Rzepeckiego. Otwarcie zostało dokonane 11 stycznia 1958 r. Został nazwany „Dom Kultury Zagłębia”, a następnie został przemianowany na „Pałac Kultury Zagłębia”.
Dąbrowa Górnicza, Legionów Polskich 69
Muzeum Miejskie „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej jest instytucją muzealną. Udostępnia zwiedzającym ekspozycje dotyczące historii Zagłębia Dąbrowskiego, archeologii, przyrody, etnografii lokalnej i kultur pozaeuropejskich.
Centrum Handlowe Pogoria – centrum handlowe wybudowane przez Mayland Real Estate znajdujące się w centrum Dąbrowy Górniczej przy ulicy Jana III Sobieskiego 6. Właścicielem kompleksu jest fundusz MGPA Europe Fund III, zarządzany przez grupę kapitałową MGPA.
Hala Widowiskowo-Sportowa Centrum – hala widowiskowo-sportowa w Dąbrowie Górniczej, w Polsce. Została otwarta w 2004 roku. Obiekt może pomieścić prawie 3000 widzów. Swoje spotkania na co dzień rozgrywają na niej siatkarki MKS Dąbrowa Górnicza oraz sekcja koszykarzy z tego klubu.