Dąbrowa Górnicza - Religia

Strony

Bazylika Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej – kościół rzymskokatolicki w centrum Dąbrowy Górniczej, w diecezji sosnowieckiej.
Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dąbrowie Górniczej – kościół parafialny w Strzemieszycach Wielkich, dzielnicy Dąbrowy Górniczej.
Kościół pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny i św. Antoniego, sanktuarium św. Antoniego z Padwy – barokowy kościół w Dąbrowie Górniczej - Gołonogu (Diecezja sosnowiecka, Dekanat dąbrowski - św. Antoniego z Padwy), zbudowany na wzgórzu wapiennym o wysokości 335 m n.p.m. (Góra św.
Dąbrowa Górnicza, Stara Dąbrowa, Górnicza 36
Kościół św. Barbary w Dąbrowie Górniczej – kościół parafialny Parafii Rzymskokatolickiej św. Barbary w Dąbrowie Górniczej. Należy do dekanatu Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej (diecezja sosnowiecka). Obecnym proboszczem parafii jest ks. Wojciech Stach.
Parafia Trójcy Przenajświętszej w Dąbrowie Górniczej - rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie łazowskim, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1920 roku. Mieści się w dzielnicy Błędów.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Dąbrowie Górniczej–Okradzionowie – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie sławkowskim, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1982 roku.
Parafia pw. Matki Boskiej Szkaplerznej w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach Małych - rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie dąbrowskim – Najświętszego Serca Pana Jezusa, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce.
Dąbrowa Górnicza, Stefana Żeromskiego 9
Kościół Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - znajduje się w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Żeromskiego.
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrowie Górniczej - rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie dąbrowskim - Najświętszego Serca Pana Jezusa, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1958 roku.
Kaplica pw. św. Katarzyny znajduje się przy ul. Krynicznej w Ujejscu - jednej z dzielnic Dąbrowy Górniczej. Jego patronką jest św. Katarzyna Aleksandryjska z Egiptu.
Kaplica Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki w Dąbrowie Górniczej – jeden z rejestrowanych zabytków miasta Dąbrowa Górnicza. Mieści się w dzielnicy Trzebiesławice.
Parafia Świętej Jadwigi Królowej w Dąbrowie Górniczej - rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie dąbrowskim - św. Antoniego z Padwy, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1985 roku.
Parafia pw. Św. Marii Magdaleny w Dąbrowie Górniczej – Ząbkowicach, w diecezji sosnowieckiej, dekanacie dąbrowskim - Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rzymskokatolicka parafia, erygowana 23 września 1985, wyłączona z parafii Zesłania Ducha Świętego.
Parafia Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Dąbrowie Górniczej – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie dąbrowskim - Najświętszego Serca Pana Jezusa, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce. Parafia erygowana w 1909 roku przez wydzielenie z parafii w Sławkowie.
Parafia Świętego Rafała Kalinowskiego w Dąbrowie Górniczej - rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie dąbrowskim - św. Antoniego z Padwy, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1983 roku.
Parafia Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Dąbrowie Górniczej - rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie dąbrowskim - Najświętszej Maryi Panny Anielskiej, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1985 roku. Parafia znajduje się w dzielnicy Mydlice.
Dąbrowa Górnicza, Stefana Okrzei 10
Synagoga w Dąbrowie Górniczej – nieistniejąca synagoga, która znajdowała się w Dąbrowie Górniczej na rogu ulic Okrzei i Sienkiewicza.
Parafia Chrystusa Króla w Dąbrowie Górniczej - rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie dąbrowskim - Najświętszej Maryi Panny Anielskiej, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1958 roku.
Dąbrowa Górnicza, Marii Konopnickiej 62a
Kościół św. Józefa była budowana od 1938 roku. W 1940 roku została poświęcona przez Teodora Kubina. W 1952 parafia była erygowana przez Zdzisława Golińskiego. Parafia obejmuje dzielnice Dąbrowy Górniczej Korzeniec oraz część Śródmieścia.
Dąbrowa Górnicza, Świętego Stanisława Kostki 11
Parafia Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Dąbrowie Górniczej - rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie siewierskim, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1986 roku. Mieści się w dzielnicy Trzebiesławice.

Strony