Siemianowice Śląskie - Religia

Parafia Wniebowzięcia NMP w Przełajce - katolicka parafia w dekanacie siemianowickim. Została utworzona 28 maja 1957 roku.
Parafia św. Antoniego z Padwy w Siemianowicach Śląskich – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Siemianowice Śląskie archidiecezji katowicka.
Parafia Krzyża Świętego w Siemianowicach Śląskich – rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie siemianowickim, w Siemianowicach Śl. przy ul. Powstańców 2.
Parafia św. Michała Archanioła w Michałkowicach - katolicka parafia w dekanacie siemianowickim. Została utworzona w XIII wieku. Z tej parafii pochodzi biskup Czesław Domin.
Siemianowice Śląskie, Stanisława Wyspiańskiego 3
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Siemianowicach Śląskich – parafia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, w diecezji katowickiej.
Parafia Nawiedzenia NMP w Bańgowie – katolicka parafia w dekanacie siemianowickim, istniejąca od 1 stycznia 1990 roku. Budowniczym kościoła parafialnego był ks. prałat Stanisław Sierla.
Parafia św. Jana Sarkandra w Bańgowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie siemianowickim archidiecezji katowickiej. Powstała w 1993 roku jako parafia tymczasowa, a 1 stycznia 2004 roku jako parafia pełnoprawna.
Parafia Zmartwychwstania Pańskiego w Siemianowicach Śląskich - katolicka parafia w dekanacie siemianowickim. Została utworzona 22 marca 1981 roku.
Parafia Ducha Świętego w Bytkowie - katolicka parafia w dekanacie siemianowickim, istniejąca od 1 sierpnia 1980 roku.