Chorzów - Religia

4
Kościół św. Wawrzyńca w Chorzowie – drewniany kościół z XVI wieku wzniesiony w Knurowie, przeniesiony do Chorzowa na Wzgórze Wyzwolenia w latach 1935 – 1938.
Parafia św. Floriana w Chorzowie – parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem św. Floriana w Chorzowie.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chorzowie – jeden zabytkowych kościołów w Chorzowie, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Świętochłowice archidiecezji katowickiej. Mieści się przy ulicy Farnej, w dzielnicy Chorzów Batory.
Chorzów, Wolności 53
Parafia dekanatu chorzowskiego leżąca w centrum Chorzowa.
Chorzów, Łagiewnicka 17
Kościół Świętego Józefa w Chorzowie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Chorzowie, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Chorzów archidiecezji katowickiej. Mieści się przy ulicy Łagiewnickiej.
Kościół Świętej Barbary w Chorzowie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Chorzowie, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Chorzów archidiecezji katowickiej. Mieści się przy ulicy 3 Maja.
Kościół imienia Elżbiety w Chorzowie – jeden z zabytkowych kościołów w Chorzowie, w województwie śląskim. Należy do parafii ewangelicko-Augsburskiej. Mieści się przy ulicy 3 Maja. Pełni obecnie rolę kościoła filialnego i kaplicy cmentarnej.
Kościół Świętej Marii Magdaleny w Chorzowie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Chorzowie, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Chorzów archidiecezji katowickiej. Mieści się przy ulicy Bożogrobców.
Chorzów, Franciszkańska 1
Parafia św. Franciszka z Asyżu w Chorzowie Klimzowcu − parafia rzymskokatolickia w Klimzowcu, dzielnicy Chorzowa. Opiekę duszpasterską sprawują franciszkanie z Prowincji Wniebowzięcia NMP z siedzibą w Katowicach Panewnikach.
Chorzów, Mikołaja Kopernika 1
Kościół Świętego Antoniego z Padwy w Chorzowie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Chorzowie, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Chorzów archidiecezji katowickiej. Mieści się przy ulicy Kopernika.
Chorzów, Wolności
Synagoga w Chorzowie – nieistniejąca synagoga, która znajdowała się w Chorzowie przy ulicy Wolności.
Chorzów, Powstańców 13
Kościół imienia księdza Marcina Lutra w Chorzowie – jeden z zabytkowych kościołów w Chorzowie, w województwie śląskim. Należy do parafii ewangelicko-Augsburskiej. Mieści się przy ulicy Powstańców.
Chorzów, Skrajna 2a
Parafia Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Chorzowie Batorym – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Świętochłowice w archidiecezji katowickiej. Jest najmłodszą i najdalej na południe wysuniętą parafią Chorzowa. Jest ona siedzibą dekanatu.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chorzowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie świętochłowickim, archidiecezja katowicka.
Chorzów, Generała Jana Henryka Dąbrowskiego 104
Parafia i kościół Ducha Świętego w Chorzowie − rzymskokatolicka parafia znajdująca się w mieście Chorzów, przy ul. gen. H. Dąbrowskiego 104.
Chorzów, Brzezińska 3
Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Rozalii w Chorzowie Maciejkowicach – katolicka parafia w dekanacie siemianowickim. Parafia prowadzi obecnie budowę nowego kościoła na miejscu dotychczasowego z powodu złego stanu poprzedniej budowli.