Katowice - Religia

Strony

Katowice, Panewniki, Panewnicka 76
Telefon: +48 322526870
Bazylika św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – neoromański kościół klasztorny w Katowicach Panewnikach z początku XX wieku, centrum pielgrzymkowe w okresie Bożego Narodzenia ze względu na budowaną rokrocznie Panewnicką Szopkę.
Katowice, Bogucice, Leopolda Markiefki 89
Kościół św. Szczepana w Katowicach − znajduje się przy ul. ks. Leopolda Markiefki 89 w dzielnicy Bogucice należny do archidiecezji katowickiej.
Kościół św. Piotra i Pawła w Katowicach – kościół pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach, należący do archidiecezji katowickiej. Znajduje się przy ulicy Mikołowskiej 32.
Katowice, Szopienice, Księdza Biskupa Herberta Bednorza 20
Katowice, Brynów, Tadeusza Kościuszki 112
Telefon: +48 32 2054061
Kościół św. Michała Archanioła w Katowicach – najstarsza budowla sakralna na terenie Katowic, położona w Parku Kościuszki w Brynowie, na Wzgórzu Beaty, wzniesiona w 1510 r. w Syryni w powiecie wodzisławskim. W 1938 r. kościół został przeniesiony z Syryni do Katowic.
Katowice, Śródmieście, Plac Księdza Emila Szramka 1
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Katowicach znany tradycyjnie jako kościół Mariacki. Zbudowany w stylu neogotyckim, na planie krzyża łacińskiego, z ciosów kamiennych, przy obecnym placu ks. E. Szramka.
Katowice, Dąbrówka Mała, Aleja Niepodległości 4
Parafia św. Antoniego z Padwy – parafia rzymskokatolicka w Katowicach-Dąbrówce Małej, województwo śląskie. Powstała 1 kwietnia 1911. Podlega pod dekanat Katowice-Bogucice w archidiecezji katowickiej.
Archikatedra Chrystusa Króla w Katowicach – zbudowana w latach 1927−1955 w stylu klasycyzującym według projektu architektów Z. Gawlika i F. Mączyńskiego. Historia
Katowice, Śródmieście, Marii Skłodowskiej-Curie 20/1
Kościół garnizonowy św. Kazimierza w Katowicach − zbudowany został w stylu funkcjonalizmu, powstał w latach 1930−1933, według projektu Leona Dietza d’Army i Jana Zarzyckiego, zbudowany przez firmę Jana Widucha przy ul. Mikołaja Kopernika. Kościół poświęcono 22 listopada 1931.
Kościół św. Józefa w Katowicach-Załężu – neogotycki katolicki kościół parafialny parafii św. Józefa, mieszczący się przy ulicy Gliwickiej 76 w Katowicach, w dzielnicy Załęże. Powstał on w latach 1898-1900 jako kościół wotywny po katastrofie górniczej w kopalni Kleofas z 4 marca 1896.
Cmentarz przy ul. Brynicy w Katowicach − katolicki cmentarz parafialny parafii św. Jadwigi Śląskiej, zlokalizowany przy ul. Brynicy, w dzielnicy Szopienice-Burowiec. Jest potocznie nazywany cmentarzem "na górce".
Cmentarz przy ul. Cmentarnej w Katowicach − katolicki cmentarz parafialny parafii św. Anny w Janowie, zlokalizowany przy ul. Cmentarnej, w dzielnicy Janów-Nikiszowiec. Obok cmentarza znajduje się Staw Janów.
Katowice, Osiedle Witosa, Norberta Barlickiego 2
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Herberta – parafia rzymskokatolicka w Katowicach, wchodząca w skład dekanatu Katowice - Załęże, w archidiecezji katowickiej.
Katowice, Piotrowice, Aleksandra Fredry 26
Telefon: +48 322028387
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosko w Piotrowicach − parafia rzymskokatolicka w dekanacie Katowice-Panewniki, archidiecezja katowicka. Liczy 8.000 wiernych.
Katowice, Stare Panewniki, Panewnicka 463
Parafia św. Antoniego z Padwy – parafia rzymskokatolicka w katowickiej dzielnicy Ligota-Panewniki, w dekanacie Katowice Panewniki w archidiecezji katowickiej. Liczy 2.860 wiernych. Obejmuje swym zasięgiem teren dawnych osad Stare Panewniki i Wymysłów.
Cmentarz katolicki przy ul. Francuskiej w Katowicach – nekropolia założona w 1870 w związku z budową kościoła pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny. Jest to jedna z najstarszych i najbardziej wartościowych pod względem historycznym nekropolii w Katowicach.
Cmentarz żydowski w Katowicach − cmentarz znajdujący się przy ul. Kozielskiej 16, w dzielnicy Śródmieście.
Katowice, Giszowiec, Górniczego Stanu 22
Parafia św. Stanisława Kostki w Giszowcu − rzymskokatolicka parafia należy do dekanatu Katowice-Bogucice w archidiecezji katowickiej.
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych – parafia rzymskokatolicka na Tysiącleciu Dolnym, dzielnicy Katowic.
Katowice, Chorzowska 160
Parafia św. Jana i Pawła Męczenników – parafia rzymskokatolicka w Dębie, dzielnicy Katowic, w archidiecezji katowickiej.

Strony