Powiat gliwicki - Religia

Strony

Kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej - zabytkowy, drewniany kościół katolicki znajdujący się w Sierakowicach w powiecie gliwickim w województwie śląskim. Jest kościołem filialnym parafii Trójcy Świętej w Rachowicach w dekanacie Pławniowice w diecezji gliwickiej.
Żernica, Leopolda Miki 3
Kościół Św. Michała Archanioła w Żernicy – rzymskokatolicka drewniana świątynia położona w Żernicy, w powiecie gliwickim, w województwie śląskim. Należy do parafii św. Michała Archanioła w Żernicy w dekanacie Gliwice-Ostropa w diecezji gliwickiej.
Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku – kościół parafialny parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku, w dekanacie Toszek należącym do diecezji gliwickiej.
Wilcza, Karola Miarki 121
Kościół św. Mikołaja w Wilczej - zabytkowy, drewniany kościół znajdujący się w Wilczej, w gminie Pilchowice w powiecie gliwickim w województwie śląskim. Jest kościołem parafialnym parafii św. Mikołaja w Wilczy w dekanacie Knurów w archidiecezji katowickiej.
Kościół pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela i Matki Boskiej Częstochowskiej w Poniszowicach - kościół z XV wieku znajdujący się w Poniszowicach (gmina Rudziniec, powiat gliwicki, województwo śląskie), na terenie diecezji gliwickiej.
Kościół Wszystkich Świętych w Bojszowie – kościół z XVI wieku znajdujący się w Bojszowie (gmina Rudziniec, powiat gliwicki, województwo śląskie), w dekanacie Pławniowice, na terenie diecezji gliwickiej.
Kościół św. Michała Archanioła w Kotulinie jest kościołem parafialnym parafii Kotulin. Został wybudowany w latach 1904-1911 na miejscu starego kościoła, z którego zachowano tylko tylną część. Kościół konsekrował ks. biskup sufragan Karol Augustin, 13 czerwca 1915.
Gierałtowice, Księdza Roboty 35
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Gierałtowicach – rzymskokatolicka parafia w Gierałtowicach, należąca do dekanatu knurowskiego w archidiecezji katowickiej. Została erygowana na przełomie XIII i XIV wieku.
Kościół św. Jakuba w Sośnicowicach − zabytkowa murowana świątynia rzymsko-katolicka w Sośnicowicach w województwie śląskim.
Pyskowice, Księcia Józefa Poniatowskiego 10
Kościół św. Mikołaja w Pyskowicach – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się Pyskowicach, w dekanacie Pyskowice, w diecezji gliwickiej na ulicy Poniatowskiego.
Parafia św. Bartłomieja w Smolnicy − parafia rzymskokatolicka w metropolii katowickiej, diecezji gliwickiej, dekanacie Gliwice-Ostropa. Patronem parafii i kościoła filialnego jest św. Bartłomiej.
Wielowieś, Kościelna 5
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Wielowsi należy do diecezji gliwickiej (dekanat Toszek).
Parafia Matki Boskiej Różańcowej w Rzeczycach - parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Gliwice-Łabędy.
Cmentarz żydowski w Wielowsi – kirkut położony ok. 600 m od wsi Wielowsi w kierunku miejscowości Wojska, przy ul. Głównej. Cmentarz ma powierzchnię 0,3 ha. Zachowało się na nim około 200 nagrobków.
Pyskowice, Zaolszany 12
Cmentarz żydowski w Pyskowicach – kirkut w Pyskowicach położony przy drodze wojewódzkiej nr 901 w kierunku do Gliwic przy ul. Zaolszany 12.
Toszek, Wielowiejska
Cmentarz żydowski w Toszku – został założony w I połowie XIX wieku i znajduje się przy ulicy Wielowiejskiej. Ma powierzchnię 0,2 ha. Został zniszczony podczas II wojny światowej. Do naszych czasów zachowało się osiem stojących macew.

Strony