Powiat bieruńsko-lędziński - Religia

Sanktuarium św. Walentego – drewniane sanktuarium w Bieruniu, należące do parafii św. Bartłomieja Apostoła w Bieruniu, dekanatu Bieruń i archidiecezji katowickiej.
Parafia Trójcy Przenajświętszej – parafia rzymskokatolicka w Chełmie Śląskim. Parafia została erygowana między 1601 a 1611 r.
Międzyrzecze, Międzyrzeczna 15
Parafia Wniebowzięcia NMP w Miedzyrzeczu – parafia rzymskokatolicka należąca do archidiecezji katowickiej i dekanatu Bieruń.
Lędziny, Zabytkowa 28
Kościół św. Klemensa w Lędzinach – w okresie przedchrześcijańskim, w granicach obecnego miasta miejsce kultu słowiańskiego na górze Klimont, zwanej niegdyś Piorunową Górką, obecnie na tym miejscu katolicki kościół św.
Bieruń, Krakowska 3
Kościół Świętego Bartłomieja Apostoła w Bieruniu – rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w bieruńskiej dzielnicy Bieruń Stary, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Bieruń archidiecezji katowickiej.
Imielin, Imielińska 89
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej – rzymskokatolicka parafia znajdująca się w Imielinie. Parafia należy do archidiecezji katowickiej i dekanatu Lędziny. Parafia obejmuje całe miasto Imielin.
Lędziny, Jana Krystiana Ruberga 1
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Hołdunowie – parafia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, diecezji katowickiej.
Bieruń, Warszawska 290
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa – rzymskokatolicka świątynia parafialna znajdująca się w Bieruniu, w dzielnicy Bieruń Nowy.
Bieruń, Oświęcimska 453
Synagoga w Bieruniu – synagoga znajdująca się w Bieruniu przy ulicy Oświęcimskiej 453.
Imielin, Imielińska 81
Synagoga w Imielinie − nieistniejący dom modlitwy znajdujący się w Imielinie przy ulicy Imielińskiej 81.
Bieruń, Bieruń Nowy, Kościelna 3
Parafia św. Barbary w Bieruniu Nowym – parafia rzymskokatolicka należąca do archidiecezji katowickiej. Została erygowana 13 stycznia 1985 roku. Kościół parafialny poświęcił abp Damian Zimoń w 1998 roku.
Lędziny, Janiny Lewandowskiej 42
Parafia Chrystusa Króla – rzymskokatolicka parafia znajdująca się w Lędzinach, w dzielnicy Hołdunów. Parafia należy do archidiecezji katowickiej i dekanatu Lędziny. Parafia obejmuje dzielnice: Hołdunów, Smardzowice, Świniowy i Ratusz.
Lędziny, Goławiecka 44
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicka parafia znajdująca się w Lędzinach, w dzielnicy Goławiec. Parafia należy do archidiecezji katowickiej i dekanatu Lędziny. Została erygowana 15 marca 1981 roku. Kościół poświęcił abp Damian Zimoń 14 sierpnia 2004 roku.
Lędziny, Księdza Pawła Kontnego
Parafia św. Anny w Lędzinach – rzymskokatolicka parafia znajdująca się w Lędzinach. Parafia należy do archidiecezji katowickiej i dekanatu Lędziny. Została erygowana 13 września 1981 roku. Kościół poświęcił abp Damian Zimoń 20 października 1992 roku.
Parafia Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych w Nowych Bojszowach – parafia rzymskokatolicka należąca do archidiecezji katowickiej i dekanatu Bieruń. Została erygowana 18 maja 1980 roku. Obecnym proboszczem jest ks. Andrzej Kołek.