Żory - Religia

Żory, Piotra Klimka 1
Kościół Świętych Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach – rzymskokatolicki kościół parafialny parafii Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Znajduje się na śródmieściu tuż przy rynku. To tzw. kościół farny – najstarszy w mieście.
Żory, Okrężna 1
Parafia Miłosierdzia Bożego w Żorach - rzymskokatolicka parafia na osiedlu gen. Władysława Sikorskiego należy do dekanatu żorskiego w archidiecezji katowickiej. Utworzona w 1984 r. Służy ok. 15 000 mieszkańcom, z czego ok. 95% to katolicy.
Żory, Tadeusza Kościuszki 3
Synagoga w Żorach – synagoga znajdująca się w Żorach przy ulicy Tadeusza Kosciuszki 3.
Żory, Osiny, Główna 99
Parafia św. Józefa Robotnika w Osinach koło Żor - katolicka parafia w dekanacie żorskim, istniejąca od 15 marca 1981 roku. Kościół poświęcił abp Damian Zimoń w 1995 roku. W tym samym roku doszło do zmiany wezwania parafii na obecne.
Żory, Wodzisławska 207
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Roju – rzymskokatolicka parafia pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Roju, dzielnicy Żor, w archidiecezji katowickiej.
Żory, Osińska 1
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Żorach – parafia ewangelicko-augsburska, należąca do diecezji katowickiej.
Żory, Boryńska 45
Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Żorach należy do dekanatu żorskiego w archidiecezji katowickiej. Istnieje od 1981 r.
Żory, Wodzisławska 138a
Parafia NMP Matki Kościoła w Żorach - Rogoźnej – katolicka parafia w dekanacie żorskim, istniejąca od 10 kwietnia 1977 roku. Kościół poświęcił abp Damian Zimoń w 1993 roku.
Żory, Jodłowa 12
Parafia św. Brata Alberta w Żorach Kleszczówce - katolicka parafia w dekanacie żorskim, istniejąca od 5 marca 2000 roku jako parafia tymczasowa. Kościół poświęcił abp Damian Zimoń w 2004 roku i erygował parafię pełnoprawną. Budowę kościoła prowadził ks. Piotr Krawiec.
Żory, Wiśniowa 9
Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Rowniu – parafia rzymskokatolicka w Żorach w dekanacie Żory w archidiecezji katowickiej.
Żory, Pszczyńska 59
Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Żorach Kleszczowie – katolicka parafia w dekanacie żorskim, istniejąca od 1 maja 1983 roku. Kościół poświęcił abp Damian Zimoń w 2001 roku. Budowę kościoła prowadził ks. Henryk Panek.