Jaworzno - Religia

Jaworzno, Plac Świętego Jana 16
Kolegiata św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie – murowana jaworznicka świątynia parafialna pochodzi z 1532 roku, ale była wielokrotnie przebudowywana: ostatni raz w latach 90. XX wieku według projektu profesora Wiktora Zina. Od 1997 siedziba Jaworznickiej Kapituły Kolegiackiej.
Jaworzno, Świętego Maksymiliana Kolbego
Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy – sanktuarium i kościół parafialny parafii Jaworzno – Osiedle Stałe w Jaworznie. W sanktuarium znajduje się koronowany 14 czerwca 1999 r. przez papieża Jana Pawła II w Sosnowcu wizerunek Matki Boskiej.
Jaworzno, Stanisława Stojałowskiego 4
Synagoga w Jaworznie – nieistniejąca synagoga znajdująca się w Jaworznie przy ulicy Stanisława Stojałowskiego 4.
Jaworzno, Kościelna 27
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jaworznie-Byczynie - rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie jaworznickim św. Wojciecha BM, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1933 roku.
Jaworzno, Jeleń, Zwycięstwa 33a
Parafia Świętego Krzyża w Jaworznie-Jeleniu - rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie jaworznickim św. Wojciecha BM, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1914 roku.
Jaworzno, Jarosława Dąbrowskiego 32B
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Jaworznie-Długoszynie – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie jaworznickim NMP Nieustającej Pomocy, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1982 roku.
Jaworzno, Bory, Niemcewicza 11
Parafia Miłosierdzia Bożego w Jaworznie-Borach - rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie jaworznickim św. Wojciecha BM, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1980 roku.
Jaworzno, Ciężkowice, Księdza Andrzeja Mroczka 48
Parafia Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Jaworznie-Ciężkowicach – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie jaworznickim św. Wojciecha BM, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1921 roku.
Jaworzno, Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 9
Parafia Świętej Barbary w Jaworznie-Podłężu - rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie jaworznickim św. Wojciecha BM, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1985 roku.
Jaworzno, Przemysłowa 3
Parafia Świętego Brata Alberta Chmielowskiego w Jaworznie-Pieczyskach - rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie jaworznickim NMP Nieustającej Pomocy, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1992 roku.
Jaworzno, Księdza Jana Sulińskiego 39
Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Jaworznie-Sobieskim – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie jaworznickim NMP Nieustającej Pomocy, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 2006 roku.
Jaworzno, Wiejska 42
Parafia Świętego Jana Kantego w Jaworznie-Niedzieliskach - rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie jaworznickim NMP Nieustającej Pomocy, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1986 roku.
Jaworzno, Jana III Sobieskiego 1
Parafia Świętej Elżbiety Węgierskiej w Jaworznie-Szczakowej - rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie jaworznickim NMP Nieustającej Pomocy, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1914 roku.
Jaworzno, Katowicka 5a
Parafia Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Jaworznie-Dąbrowie Narodowej – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie jaworznickim NMP Nieustającej Pomocy, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1950 roku.
Jaworzno, Kasztanowa 116
Parafia Świętego Józefa Rzemieślnika w Jaworznie-Jeziorkach - rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie jaworznickim św. Wojciecha BM, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1980 roku.