Powiat raciborski - Religia

Strony

Rudy, Cysterska 1
Telefon: 032 4103057
Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rudach – zabytkowy kościół przyklasztorny z XIV wieku dawnego opactwa cystersów w Rudach, obecnie wchodzi w skład Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego i Ośrodka Edukacyjno-Formacyjnego diecezji gliwickiej w Rudach oraz pełni funkcję kościoła p
Racibórz, Jana Pawła II 4
Kościół Matki Bożej w Raciborzu – rzymskokatolicki kościół parafialny i sanktuarium maryjne w Raciborzu, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Racibórz diecezji opolskiej. Mieści się przy ulicy Jana Pawła II, w dzielnicy Nowe Zagrody.
Kościół pw. św. Jakuba – podominikański kościół pochodzący z XV wieku, który znajduje się na rynku w Raciborzu.
Kościół św. Jana Chrzciciela – neogotycki kościół parafialny parafii św. Jana Chrzciciela położony w Raciborzu–Ostrogu przy ulicy Morawskiej 1. Obecny budynek wzniesiony został w latach 1856–1866.
Pałac w Pogrzebieniu – pałac neorenesansowy znajdujący się w Pogrzebieniu w województwie śląskim, powiecie raciborskim.
Bieńkowice, Raciborska 63
Telefon: +48324196549
Racibórz, Adama Mickiewicza 8
Telefon: +4832 415 49 08
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raciborzu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Raciborzu, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Racibórz diecezji opolskiej. Mieści się przy ulicy Adama Mickiewicza.
Bieńkowice, Raciborska 63
Kaplica św. Anny znajduje się przy kościele Wszystkich Świętych w Bieńkowicach. Zbudowana została ok. 1835 roku, a w jej wnętrzu możemy podziwiać barokowy ołtarzyk z  przełomu XVIII i XIX wieku, pochodzący z kościoła klarysek w Opawie, z rzeźbą św. Anny Samotrzeciej i dwóch aniołów.
Bieńkowice, Wojnowska 1 / Raciborska
Kościół pw. Najświętszej Marii Panny w Krowiarkach – murowany z cegły i kamienia neoromański kościół z 1909 r., stojący przy ul. Wyzwolenia w Krowiarkach.
Racibórz, Gimnazjalna 1
Telefon: +48324152841
Kościół pw. Ducha Świętego – były kościół i klasztor sióstr zakonnych – Dominikanek, konsekracji dokonał biskupNanker w 1335 roku, sekularyzacji natomiast dokonano w 1810 roku, przy czym klasztor przekształcono na Królewsko-Ewangelickie Gimnazjum (obecnie Zespół Szkół Ekonomicznych), a kościół do poc
Racibórz
Telefon: +4832 415 68 28
Parafia pw. św. św. Apostołów Mateusza i Macieja – parafia mieszcząca się w Raciborzu-Brzeziu, została wybudowana w roku 1904, należąca do dekanatu Pogrzebieńskiego
Pietrowice Wielkie, 1 Maja 29
Telefon: +4832 419 80 48
Parafia Świętego Wita, Modesta i Krescencji w Pietrowicach Wielkich jest rzymskokatolicką parafią dekanatu Pietrowice Wielkie diecezji opolskiej. Parafia została utworzona w 1267 roku. Mieści się przy ulicy 1 Maja. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Rudnik, Abpa Józefa Feliksa Gawliny 3
Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rudniku – rzymskokatolicka parafia dekanatu Racibórz diecezji opolskiej. Parafia została utworzona w 1302 roku.
Park im. Miasta Roth (zwany także parkiem łabędziowym, dawniej Eichendorffpark od nazwiska poety Josepha von Eichendorffa) – park w Raciborzu, położony w dzielnicy Nowe Zagrody pomiędzy ulicami Opawską, Bema i Kochanowskiego, na terenie dawnego cmentarza katolicko-ewangelickiego.
Kaplica zamkowa pw. św. Tomasza Kantuaryjskiego (inaczej Tomasza Becketa, tzw. perła gotyku śląskiego lub śląska Sainte-Chapelle) – wybudowana pod koniec XIII w., mieści się we wschodnim skrzydle zamku w Raciborzu-Ostrogu.
Nędza, Kościelna 2
Parafia Matki Boskiej Różańcowej w Nędzy należy do diecezji gliwickiej (dekanat Kuźnia Raciborska).
Parafia św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej należy do diecezji gliwickiej (dekanat Kuźnia Raciborska). Kościół parafialny neoromański z 1902, konsekrowany w 1917. Mieści się przy ulicy Kościelnej.

Strony