Jastrzębie-Zdrój - Religia

Jastrzębie-Zdrój, Powstańców Śląskich 20
Kościół Wszystkich Świętych w Jastrzębiu-Zdroju - zabytkowy, murowany, orientowany, barokowo-klasycystyczny obiekt sakralny leżący na terenie Jastrzębia-Zdroju w dzielnicy Szeroka, wybudowany na przełomie XVIII i XIX wieku.
Jastrzębie-Zdrój, Świętego Jana Nepomucena 2
Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Opatrzności Bożej w Jastrzębiu-Zdroju - zabytkowy, barokowo-klasycystyczny obiekt sakralny leżący na terenie Jastrzębia Górnego wybudowany w 1825, w miejscu drewnianego kościółka poświęconego świętej Katarzynie Aleksandryjskiej, który spłonął 26 czerwca 1811.
Jastrzębie-Zdrój, Księdza Biskupa Herberta Bednorza 1a
Kościół świętych Barbary i Józefa w Jastrzębiu-Zdroju – zabytkowy, drewniany obiekt sakralny zbudowany w pierwszej połowie XVII w. w Jedłowniku dzielnicy Wodzisławia Śląskiego. Kościół obecnie znajduje się w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie został przewieziony z Jedłownika w latach 70. XX wieku.
Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jastrzębiu-Zdroju − rzymskokatolicka parafia w dekanacie jastrzębskim w archidiecezji katowickiej.
Jastrzębie-Zdrój, Janusza Kusocińskiego 45
Parafia pw. Podwyższenia Krzyża w Jastrzębiu-Zdroju - rzymskokatolicka parafia w dekanacie jastrzębskim w archidiecezji katowickiej. Została erygowana 14 września 1983 roku.
Kościół Jezusowy w Jastrzębiu-Zdroju – świątynia protestancka należąca do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, wybudowana w latach 1988-1994 na potrzeby jastrzębskiej parafii luterańskiej.
Jastrzębie-Zdrój, Świerklańska 110
Parafia św. Matki Bożej Piekarskiej w Jastrzębiu-Zdroju – jedna z parafii należących do archidiecezji katowickiej. Została erygowana 18 czerwca 1988 roku jako parafia tymczasowa, a 1 stycznia 1990 roku jako parafia pełnoprawna. Kościół parafialny poświęcił abp Damian Zimoń w 1995 roku.
Jastrzębie-Zdrój, Karola Świerczewskiego 167
Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Bziu Górnym – katolicka parafia w dekanacie jastrzębskim górnym. Kościół obecnie mieści się w pomieszczeniu, które oddali kościołowi katolickiemu protestanci z powodu spalenia się kościoła. Obecnie trwa budowa nowego kościoła.
Jastrzębie-Zdrój, Aleja Józefa Piłsudskiego 62
Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Jastrzębiu-Zdroju - rzymskokatolicka parafia w dekanacie jastrzębskim górnym.
Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Jastrzębiu-Zdroju – rzymskokatolicka parafia w dekanacie jastrzębskim górnym¸ w archidiecezji katowickiej.
Parafia Matki Bożej Różańcowej w Moszczenicy – rzymskokatolicka parafia w dekanacie jastrzębskim w archidiecezji katowickiej.
Parafia pw. św. Brata Alberta w Jastrzębiu-Zdroju - rzymskokatolicka parafia w dekanacie jastrzębskim górnym.
Jastrzębie-Zdrój, Księdza Jana Twardowskiego 33
Parafia pw. NMP Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju – rzymskokatolicka parafia w dekanacie jastrzębskim górnym. Została erygowana w 18 kwietnia 1984 roku. Kościół poświęcił abp Damian Zimoń w 1995 roku.
Jastrzębie-Zdrój, Ruptawa, Księdza Emanuela Płonki 5
Parafia Niepokalanego Serca NMP w Ruptawie – rzymskokatolicka parafia w dekanacie Jastrzębie-Zdrój w archidiecezji katowickiej. Funkcjonuje w Ruptawie, niegdyś wsi, od 1975 roku zaś sołectwie miasta Jastrzębie-Zdrój.
Jastrzębie-Zdrój, Księdza Jerzego Popiełuszki 1A
Parafia pw. NMP Matki Kościoła w Jastrzębiu-Zdroju – rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie jastrzębskim górnym. Została erygowana w 16 lipca 1979 roku.