Powiat bielski - Religia

Strony

Kościół św. Wawrzyńca w Bielowicku – zabytkowy kościół katolicki znajdujący się w Bielowicku na Śląsku Cieszyńskim. Jest kościołem parafialnym (parafia św. Wawrzyńca) i należy do diecezji bielsko-żywieckiej (Dekanat Bielsko-Biała IV – Zachód). Drewniana świątynia powstała w 1541 r.
Bronów, Księdza Jana Kuntza 8
Parafia pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bronowie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Bronowie. Należy do dekanatu Czechowice-Dziedzice w diecezji bielsko-żywieckiej. Erygowana w 1900 roku, wyodrębniła się z parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Rudzicy.
Ligota, Miliardowice, Jaworowa 4
Parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Miliardowicach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Ligocie-Miliardowicach. Należy do dekanatu Czechowice-Dziedzice w diecezji bielsko-żywieckiej.
Kozy, Parkowa 1
Parafia pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kozach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Kozach. Należy do dekanatu Bielsko-Biała III-Wschód diecezji bielsko-żywieckiej. Erygowana w 1325.
Stara Wieś, Księdza Stefana Wojtyłki 3
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Starej Wsi – zabytkowy drewniany kościół parafialny parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w centrum Starej Wsi, w otoczeniu cmentarza na niewielkim wzgórzu, na które prowadzą kamienne schody.
Wilamowice, Ignacego Paderewskiego 9
Parafia Przenajświętszej Trójcy w Wilamowicach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Wilamowicach. Należy do dekanatu Wilamowice diecezji bielsko-żywieckiej. Erygowana w 1300.
Czechowice-Dziedzice, Mikołaja Kopernika 42
Parafia pw. Świętej Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Czechowicach-Dziedzicach. Należy do dekanatu Czechowice-Dziedzice diecezji bielsko-żywieckiej.
Parafia pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Czechowicach-Dziedzicach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Czechowicach-Dziedzicach. Należy do dekanatu Czechowice-Dziedzice diecezji bielsko-żywieckiej. Erygowana w 1984.
Godziszka, Łodygowska 224
Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Szkaplerznej w Godziszce – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Godziszce. Należy do dekanatu Łodygowice diecezji bielsko-żywieckiej.
Jaworze, pl. Kościelny 25
Kościół Ewangelicko-Augsburski w Jaworzu – ewangelicko-augsburski kościół parafialny mieszczący się w Jaworzu na ulicy pl. Kościelny 25.
Ligota, Bielska 25
Parafia pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Ligocie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Ligocie. Należy do dekanatu Czechowice-Dziedzice w diecezji bielsko-żywieckiej.
Parafia pod wezwaniem Świętego Marcina w Międzyrzeczu Górnym – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Międzyrzeczu Górnym. Należy do dekanatu Jasienica diecezji bielsko-żywieckiej. Po raz pierwszy wzmiankowana w 1447.
Bestwina, Plebańska 4
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bestwinie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Bestwinie. Należy do dekanatu Wilamowice diecezji bielsko-żywieckiej.
Rudzica, Kościelna 3
Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Rudzicy – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Rudzicy. Należy do dekanatu Bielsko-Biała IV - Zachód diecezji bielsko-żywieckiej.
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Międzyrzeczu Górnym – parafia luterańska w Międzyrzeczu Górnym, należąca do diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.
Jasienica, Kościelna 33
Parafia pod wezwaniem Świętego Jerzego w Jasienicy – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Jasienicy. Należy do dekanatu Bielsko-Biała IV - Zachód diecezji bielsko-żywieckiej. Erygowana przed 1355.
Parafia pw. Jezusa Chrystusa Odkupiciela w Czechowicach-Dziedzicach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Czechowicach-Dziedzicach. Należy do dekanatu Czechowice-Dziedzice diecezji bielsko-żywieckiej.

Strony