Czechowice-Dziedzice

0

Czechowice-Dziedzice (niem. Czechowitz-Dzieditz) – miasto w województwie śląskim, w powiecie bielskim, położone w Dolinie Górnej Wisły, u zbiegu rzek Białej, Iłownicy i Wisły.

Warto zobaczyć

Pałac Kotulińskich – pałac znajdujący się w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Zamkowej.
Czechowice-Dziedzice, Mikołaja Kopernika 42
Parafia pw. Świętej Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Czechowicach-Dziedzicach. Należy do dekanatu Czechowice-Dziedzice diecezji bielsko-żywieckiej.
Czechowice-Dziedzice – stacja kolejowa w Czechowicach-Dziedzicach, w województwie śląskim, w Polsce. Według kategoryzacji PKP, dworzec ma kategorię C. Stacja znajduje się przy Placu Wolności 3a.
Parafia pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Czechowicach-Dziedzicach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Czechowicach-Dziedzicach. Należy do dekanatu Czechowice-Dziedzice diecezji bielsko-żywieckiej. Erygowana w 1984.
Parafia pw. Jezusa Chrystusa Odkupiciela w Czechowicach-Dziedzicach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Czechowicach-Dziedzicach. Należy do dekanatu Czechowice-Dziedzice diecezji bielsko-żywieckiej.
Czechowice-Dziedzice, Juliusza Słowackiego 18
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Czechowicach-Dziedzicach – parafia luterańska w Czechowicach-Dziedzicach, należąca do diecezji cieszyńskiej. Mieści się przy ulicy Słowackiego.
Cmentarz żydowski w Czechowicach-Dziedzicach – został założony w XIX wieku i zajmuje powierzchnię 0,41 ha na której zachowało się około dwudziestu pięciu nagrobków. Kirkut znajduje się przy ul. Szkolnej. Na cmentarzu znajdował się budynek domu przedpogrzebowego, który został rozebrany w 1994 roku.
Zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Czechowicach-Dziedzicach – zbór adwentystyczny w Czechowicach-Dziedzicach, należący do okręgu południowego diecezji południowej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w RP. Czechowicki zbór adwentystyczny został założony w 1918 r.
Czechowice-Dziedzice, Aleja Świętego Andrzeja Boboli 1
Dom Rekolekcyjny pod Opieką św. Józefa – dom rekolekcyjny prowadzony przez jezuitów (Towarzystwo Jezusowe) w Czechowicach-Dziedzicach w diecezji bielsko-żywieckiej, w województwie śląskim.
Parafia Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Czechowicach-Dziedzicach. Należy do dekanatu Czechowice-Dziedzice diecezji bielsko-żywieckiej.