Gmina Wilamowice

0

Gmina Wilamowice - gmina miejsko-wiejska w województwie śląskim, w powiecie bielskm.

Warto zobaczyć

Wilamowice, Ignacego Paderewskiego 9
Parafia Przenajświętszej Trójcy w Wilamowicach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Wilamowicach. Należy do dekanatu Wilamowice diecezji bielsko-żywieckiej. Erygowana w 1300.
Stara Wieś, Księdza Stefana Wojtyłki 3
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Starej Wsi – zabytkowy drewniany kościół parafialny parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w centrum Starej Wsi, w otoczeniu cmentarza na niewielkim wzgórzu, na które prowadzą kamienne schody.
Hecznarowice, Krakowska 119
Parafia pod wezwaniem Świętego Urbana w Hecznarowicach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Hecznarowicach. Należy do dekanatu Wilamowice diecezji bielsko-żywieckiej. Początkowo wieś należała do parafii św. Marcina w Pisarzowicach, z której wyodrębniła się w 1911.
Dankowice, Świętego Wojciecha 10
Parafia pod wezwaniem Świętego Wojciecha w Dankowicach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Dankowicach. Należy do dekanatu Wilamowice diecezji bielsko-żywieckiej.
Parafia pod wezwaniem Świętego Marcina w Pisarzowicach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Pisarzowicach. Należy do dekanatu Wilamowice diecezji bielsko-żywieckiej.