Gmina Czechowice-Dziedzice

0

Gmina Czechowice-Dziedzice - gmina miejsko-wiejska w województwie śląskim, w powiecie bielskm.

Warto zobaczyć

Bronów, Księdza Jana Kuntza 8
Parafia pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bronowie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Bronowie. Należy do dekanatu Czechowice-Dziedzice w diecezji bielsko-żywieckiej. Erygowana w 1900 roku, wyodrębniła się z parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Rudzicy.
Ligota, Miliardowice, Jaworowa 4
Parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Miliardowicach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Ligocie-Miliardowicach. Należy do dekanatu Czechowice-Dziedzice w diecezji bielsko-żywieckiej.
Pałac Kotulińskich – pałac znajdujący się w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Zamkowej.
Czechowice-Dziedzice – stacja kolejowa w Czechowicach-Dziedzicach, w województwie śląskim, w Polsce. Według kategoryzacji PKP, dworzec ma kategorię C. Stacja znajduje się przy Placu Wolności 3a.
Czechowice-Dziedzice, Mikołaja Kopernika 42
Parafia pw. Świętej Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Czechowicach-Dziedzicach. Należy do dekanatu Czechowice-Dziedzice diecezji bielsko-żywieckiej.
Parafia pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Czechowicach-Dziedzicach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Czechowicach-Dziedzicach. Należy do dekanatu Czechowice-Dziedzice diecezji bielsko-żywieckiej. Erygowana w 1984.
Ligota, Bielska 25
Parafia pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Ligocie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Ligocie. Należy do dekanatu Czechowice-Dziedzice w diecezji bielsko-żywieckiej.
Parafia pw. Jezusa Chrystusa Odkupiciela w Czechowicach-Dziedzicach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Czechowicach-Dziedzicach. Należy do dekanatu Czechowice-Dziedzice diecezji bielsko-żywieckiej.
Cmentarz żydowski w Czechowicach-Dziedzicach – został założony w XIX wieku i zajmuje powierzchnię 0,41 ha na której zachowało się około dwudziestu pięciu nagrobków. Kirkut znajduje się przy ul. Szkolnej. Na cmentarzu znajdował się budynek domu przedpogrzebowego, który został rozebrany w 1994 roku.