Kozy

0

Kozy - wieś gminna położona w województwie śląskim, w powiecie bielskim, w gminie Kozy.

Warto zobaczyć

Kozy, Parkowa 1
Parafia pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kozach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Kozach. Należy do dekanatu Bielsko-Biała III-Wschód diecezji bielsko-żywieckiej. Erygowana w 1325.
Kozy, Krakowska 22
Telefon: 33 8174249
U Panienki – przełęcz w Beskidzie Małym na wysokości 739 m n.p.m., pomiędzy szczytami Groniczek (839 m m.p.m) oraz Hrobaczej Łąki (828 m n.p.m.). Bierze swą nazwę od kapliczki z przedstawieniem Najświętszej Maryi Panny - „Panienki”.
Groniczki (839 m n.p.m.) – szczyt górski w Beskidzie Małym. Charakteryzuje się zalesionym szczytem i stromymi wejściami. Od strony Hrobaczej Łąki poniżej ostatniego podejścia znajduje się kapliczka maryjna leżąca na Przełęczy u Panienki, przy rozwidleniu szlaków.
Kozy, Kozy Małe, Krańcowa 2
Parafia pw. Najświętszej Rodziny w Kozach Małych – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Kozach. Należy do dekanatu Bielsko-Biała III-Wschód diecezji bielsko-żywieckiej.
Kozy, Krakowska 73
Parafia pw. Zesłania Ducha Świętego w Kozach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Kozach, w przysiółku Gaje. Należy do dekanatu Bielsko-Biała III-Wschód diecezji bielsko-żywieckiej. Erygowana w 2003.