Wilkowice

0

Wilkowice - wieś gminna położona w województwie śląskim, w powiecie bielskim, w gminie Wilkowice.

Warto zobaczyć

Wilkowice, Kościelna 14
Parafia pod wezwaniem Świętego Michała Archanioła w Wilkowicach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Wilkowicach. Należy do dekanatu Łodygowice diecezji bielsko-żywieckiej. Erygowana w 1797.
Magurka Wilkowicka (niem. Josefsberg – od pobliskiego źródełka św. Józefa; 909 m n.p.m.) – czwarty co do wysokości szczyt Beskidu Małego, pod względem administracyjnym znajdujący się na pograniczu Wilkowic i Międzybrodzia Bialskiego.
Schronisko PTTK na Magurce Wilkowickiej położone jest na wysokości 909 m n.p.m. w paśmie magurskim Beskidu Małego. Jest to jedno z dwóch tego typu schronisk w tej części Beskidu.
Sokołówka (852,6 m n.p.m.) - zalesiony szczyt w paśmie Magurki Wilkowickiej w Beskidzie Małym. Ze zbocza góry rozciąga się widok na pasmo Chrobaczej Łąki.
Przełęcz Przegibek – przełęcz górska, położona na wysokości 663 m n.p.m. w zachodniej części Beskidzie Małym (Beskidy Zachodnie), na zachód od doliny Soły. Przegibek rozdziela ją na dwie części: północną, zwaną pasmem Hrobaczej Łąki oraz południową, zwaną pasmem Magurki Wilkowickiej.