Łodygowice

0

Łodygowice - wieś gminna położona w województwie śląskim, w powiecie żywieckim, w gminie Łodygowice.

Warto zobaczyć

Łodygowice, Jana Pawła II 3
Kościół pw. św. app. Szymona i Judy Tadeusza w Łodygowicach, powiat żywiecki, diecezja bielsko-żywiecka. Kościół znajduje się na szlaku architektury drewnianej województwa śląskiego.
Łodygowice, Księdza Jana Marszałka
Łodygowice, Plac Świętego Stanisława 2
Parafia pw. Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Łodygowicach Górnych – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Łodygowicach. Należy do dekanatu Łodygowice diecezji bielsko-żywieckiej. Starania o własną parafię mieszkańcy Łodygowic Górnych rozpoczęli w latach 50. XX wieku.
Czupel (933 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Beskidu Małego w Beskidach Zachodnich. Leży w zachodniej części Beskidu Małego (położonej na zachód od doliny Soły), w jej południowej części (na południe od Przełęczy Przegibek), zwanej pasmem Magurki Wilkowickiej.
Groniczek (571 m) - szczyt w Beskidzie Małym Groniczek (894 m) - szczyt w Beskidzie Żywieckim
Lipka – szczyt we południowej części grupy Czupla i Magurki Wilkowickiej w Beskidzkie Małym o wysokości 425 m n.p.m, położony w granicach administracyjnych Łodygowic. Na zboczach szczytu znajdują się pola uprawne, a jego nazwa pochodzi od rosnącej na wierzchołku lipy z kapliczką Matki Boskiej.
Mała Góra (706 m n.p.m.) – niewybitny, zalesiony szczyt usytuowany na zboczu Magurki Wilkowickiej w Beskidzie Małym. Przez szczyt przechodzi czarny szlak z Wilkowic na Magurkę Wilkowicką. Powyżej szczytu znajduje się osada Koleby.
Łodygowice, Królowej Jadwigi 6