Gmina Węgierska Górka

0

Gmina Węgierska Górka - gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie żywieckm.

Warto zobaczyć

Cięcina, Świętej Katarzyny 9
Kościół Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie – kościół w Cięcinie, wybudowany w swej najstarszej części w roku 1542. Należy do parafii św. Katarzyny w Cięcinie. Kościół w Cięcinie zaliczany jest do zabytków kościelnego budownictwa drewnianego typu śląsko – małopolskiego.
Węgierska Górka, Tadeusza Kościuszki 66
Kościół Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce – kościół w Węgierskiej Górce, wybudowany w latach 1977–1981. Należy do parafii św. Katarzyny w Cięcinie.
Abrahamów – grzbiet górski w Grupie Lipowskiego Wierchu i Romanki w Beskidzie Żywieckim. Znajduje się w grzbiecie odgałęziającym się od wierzchołka Skały (946 m).
Cisiec, Cisec 506
Parafia Świętego Maksymiliana Kolbego w Ciścu – parafia rzymskokatolicka w Ciścu, należąca do dekanatu Radziechowy, diecezji bielsko-żywieckiej. Erygowana w 1984.
Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Żabnicy – drewniany kościół parafialny parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Żabnicy. Wybudowany w latach 1910-1914 i rozbudowany w latach 1957-1961 przyjmując obecny kształt.
Prusów (1010 m) – szczyt w Grupie Lipowskiego Wierchu i Romanki w Beskidzie Żywieckim. Wznosi się w bocznym, północno-zachodnim grzbiecie Redykalnego Wierchu, który poprzez Prusów, Borucz i Palenicę ciągnie się do doliny Soły w Węgierskiej Górce.
Borucz (805 m), zwany też Ostrym Wierchem – szczyt w Grupie Lipowskiego Wierchu i Romanki w Beskidzie Żywieckim. Wznosi się w bocznym, północno-zachodnim grzbiecie Redykalnego Wierchu, który poprzez Prusów, Borucz i Palenicę ciągnie się do doliny Soły w Węgierskiej Górce.
Grapa (613 m) – wzniesienie w Grupie Lipowskiego Wierchu i Romanki w Beskidzie Żywieckim.