Gmina Czernichów

0

Gmina Czernichów - gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie żywieckm.

Warto zobaczyć

Czernichów, Kościelna 10
Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Czernichowie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Czernichowie. Należy do dekanatu Kęty diecezji bielsko-żywieckiej. Erygowana w 1980.
Żar (761 m n.p.m.) – szczyt w Beskidzie Andrychowskim (wschodnia część Beskidu Małego), znajdujący się nad Jeziorem Międzybrodzkim.
Międzybrodzie Bialskie, Prałata Jana Banasia 5
Telefon: +48 33 8661820
Parafia Świętej Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Międzybrodziu Bialskim. Należy do dekanatu Kęty diecezji bielsko-żywieckiej.
Jezioro Międzybrodzkie (Międzybrodzki Zbiornik Wodny) - zbiornik zaporowy na rzece Sole, w województwie śląskim. Powstał w 1937 roku, po wybudowaniu Zapory Porąbka.
Kiczera – szczyt o wysokości 831 m n.p.m. w Beskidzie Małym. Zobacz też: Kiczera
Suchy Wierch – zalesiony szczyt we południowo-wschodniej części grupy Czupla i Magurki Wilkowickiej w Beskidzie Małym o wysokości 799 m n.p.m. Jego stoki opadają: wschodnie - ku Sole i wsi Czernichów, zaś południowe - ku dolinie potoku Roztoka.
Rogacz – szczyt we południowo-zachodniej części grupy Czupla i Magurki Wilkowickiej w Beskidzkie Małym o wysokości 828 m n.p.m. Jego stoki opadają: północne - w stronę Bielska-Białej Straconki północno-zachodnie - w stronę Łysej Przełęczy, zaś południowo-wschodnie - ku wsi Wilkowic.
Przyszop (Łysy Groń) – zalesiony szczyt we południowo-wschodniej części grupy Czupla i Magurki Wilkowickiej w Beskidzie Małym o wysokości 601 m n.p.m. Jego stoki opadają: północne - ku dolinie potoku Roztoka i wsi Czernichów, zaś wschodnie i południowe - ku Jezioru Żywieckiemu..
Rogacz – zalesiony szczyt we południowo-wschodniej części grupy Czupla i Magurki Wilkowickiej w Beskidzkie Małym o wysokości 898 m n.p.m. Stoki Rogacza opadają: północno-wschodnie w kierunku Międzybrodzia Bialskiego, zaś południowe - ku dolinie potoku Roztoka i wsi Czernichów.