Gmina Gilowice

0

Gmina Gilowice - gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie żywieckm.

Warto zobaczyć

Rychwałd, Franciszkańska 1
Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej – sanktuarium maryjne położone w Rychwałdzie na Żywiecczyźnie. Obiekt kultu stanowi XV-wieczny obraz Matki Bożej nieznanego autorstwa podarowany miejscowej parafii w 1644, znajdujący się w kościele parafialnym parafii pod wezwaniem św. Mikołaja.
Gilowice, Krakowska 40
Kościół św. Andrzeja Apostoła w Gilowicach – kościół obrządku rzymsko-katolickiego w Gilowicach w powiecie żywieckim. Zabytkowy, znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego.
Rychwałd, Franciszkańska
Kaplica Serca Pana Jezusa w Rychwałdzie – zabytkowa drewniana kaplica w miejscowości Rychwałd. Wniesiona w 1756 z materiału rozbiórkowego kościółka w Gilowicach. Znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego.
Kompleks skoczni narciarskich w Gilowicach został otwarty 30 września 2006. Składają się na niego 2 skocznie - K 20 (początkowo K 19) oraz K 14. Kompleks jest oświetlony, posiada kabinę sędziowską oraz zaplecze. Skocznie połączone są zeskokiem. Dane skoczni: Skocznia "A" Punkt konstrukcyjny – K20