Jaworze

0

Jaworze - wieś gminna położona w województwie śląskim, w powiecie bielskim, w gminie Jaworze.

Warto zobaczyć

Jaworze, pl. Kościelny 25
Kościół Ewangelicko-Augsburski w Jaworzu – ewangelicko-augsburski kościół parafialny mieszczący się w Jaworzu na ulicy pl. Kościelny 25.
Jaworze, Pałacowa 1
Pałac w Jaworze - wybudowany w 1793 r. w miejscowości Jaworze.
Palenica (niem. Spitzberg) – szczyt w Beskidzie Śląskim o wysokości 688 m n.p.m.
Jaworzyna – leśny rezerwat przyrody na terenie dzielnicy Wapienica w Bielsku-Białej w województwie śląskim. Utworzony rozporządzeniem Wojewody Śląskiego z dnia 25 sierpnia 2003 r. (Dziennik Urz. Woj. Śląskiego Nr 85, poz. 2281), zajmuje powierzchnię 40,03 ha.
Jaworze, Wapienicka 119
Kościół Opatrzności Bożej w Jaworzu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Jaworzu, w powiecie bielskim w województwie śląskim.
Cuberniok (zwany też Kozińcem) – szczyt w Beskidzie Śląskim o wysokości 731 m n.p.m. Znajduje się w granicach administracyjnych Bielska-Białej, w dzielnicy Olszówka Górna.
Wysokie (756 m n.p.m.) – szczyt w północnej części Beskidu Śląskiego, w paśmie Błotnego.
Schronisko na Dębowcu – schronisko górskie na polanie stokach wzniesienia Dębowiec w grupie Klimczoka w Beskidzie Śląskim.
Młyńska Kępa (403 m n.p.m.) – wyraźnie zaznaczające się, zalesione wzgórze na Pogórzu Cieszyńskim, wznoszące się na pn.-wsch. od centrum Jaworza.
Goruszka (411 m n.p.m.) – wyraźnie zaznaczające się wzgórze na Pogórzu Cieszyńskim, wznoszące się tuż na zachód od centrum Jaworza. Orograficznie wznosi się w grzbiecie, wybiegającym na północ od szczytu Borowina w Beskidzie Śląskim, na lewym brzegu Wysokiego Potoku.