Powiat rybnicki - Religia

Strony

Bełk, Kościelna 6
Kościół parafialny pw. św. Marii Magdaleny w Bełku został wzniesiony prawdopodobnie w 1753 roku (lub w 1745). Drewniany, jednonawowy kościół o konstrukcji zrebowej, powstał na podmurowaniu z kamienia, z wieżą o konstrukcji słupowej z nadwieszoną izbicą i zakończoną cebulastym hełmem z latarnią.
Palowice, Woszczycka 17a
Kościół Trójcy Przenajświętszej – zbudowany w Leszczynach, w 1981 roku został przeniesiony do Palowic.
Kościół Bożego Ciała w Jankowicach Rybnickich – drewniany kościół parafialny parafii Bożego Ciała w Jankowicach Rybnickich. Kościół znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego w pętli rybnickiej.
Świerklany Dolne, Księdza Stanisława Ligonia 13
Parafia św. Anny w Świerklanach - parafia rzymskokatolicka w Świerklanach, należąca do archidiecezji katowickiej, dekanatu boguszowickiego.
Czerwionka-Leszczyny, Aleja Świętej Barbary 3
Telefon: +48 32 431 20 10
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Czerwionce Leszczynach jest parafią należącą do archidiecezji katowickiej i dekanatu dębieńskiego. Parafia została erygowana 1 grudnia 1989 roku jako parafia tymczasowa, a 1 lipca 1991 roku jako parafia pełnoprawna.
Czerwionka-Leszczyny, Czuchów, 3 Maja 98
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicka parafia znajdująca się w Czerwionce-Leszczynach, w dzielnicy Czuchów. Parafia należy do dekanatu Dębieńsko i archidiecezji katowickiej.
Raszczyce, Rybnicka 3a
Parafia św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Raszczycach należy do dekanatu pogrzebieńskiego w archidiecezji katowickiej. Została utworzona w 1447 roku. Jednak w XVI wieku utraciła swoją samodzielność. Ponownie erygowano ją 1 sierpnia 1925 roku.
Jadąc od strony Orzesza, DW 925, w kierunku Rybnika, przejeżdżając przez wieś Bełk, a przy okazji zatrzymując się tam, by m. in. zobaczyć, a jeśli jest okazja, to nawet zwiedzić drewniany kościół, pw. św.
Czerwionka-Leszczyny, Dębieńsko, Borowa 4
Kościół św. Jerzego w Dębieńsku – rzymskokatolicki kościół parafialny w Dębieńsku w gminie Czerwionka-Leszczyny. Znajduje się w Dębieńsku Wielkim na ul. Borowej 4.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czerwionce-Leszczynach jest parafią należącą do archidiecezji katowickiej i dekanatu dębieńskiego. Parafia została erygowana 1 sierpnia 1925 roku.
Stanowice
Telefon: +48 32 4312390
Parafia św. Mikołaja w Pstrążnej - rzymskokatolicka parafia należąca do dekanatu pogrzebieńskiego w archidiecezji katowickiej.
Czerwionka-Leszczyny, ks. Adolfa Pojdy 104
Parafia św. Andrzeja Boboli – rzymskokatolicka parafia znajdująca się w Czerwionce-Leszczynach, w dzielnicy Leszczyny. Parafia należy do dekanatu Dębieńsko i archidiecezji katowickiej. Obecnie parafia liczy prawie 12 tys. parafian.
Parafia Opatrzności Bożej w Gaszowicach należy do dekanatu pszowskiego w archidiecezji katowickiej. Została utworzona w 18 listopada 1929 roku.
Parafia Matki Bożej Pośredniczki Wszelkich Łask w Szczejkowicach – jest parafią należącą do archidiecezji katowickiej i dekanatu dębieńskiego. Została erygowana 3 maja 1981 roku. 21 marca 1981 roku rozpoczęto prace budowalne w parafii.
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Przegędzy -– parafia rzymskokatolicka w dekanacie dębieńskim.
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Czerwionce – parafia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, diecezji katowickiej.

Strony