Czerwionka-Leszczyny

0

Czerwionka-Leszczyny (śl. Czyrwjůnka-Leszczyny, niem. Czerwionka-Leschczin) – miasto w województwie śląskim, w powiecie rybnickim.

Warto zobaczyć

Czerwionka-Leszczyny, Czuchów, 3 Maja 85
Zamek w Czuchowie – wielokrotnie przebudowywany, obecnie nie posiada cech stylowych. Obiekt otaczają pozostałości parku w stylu angielskim (romantycznym). W parku znajduje się kaplica zamkowa wybudowana prawdopodobnie przez baronów Welczek w I poł. XIX wieku.
Czerwionka-Leszczyny, Aleja Świętej Barbary 3
Telefon: +48 32 431 20 10
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Czerwionce Leszczynach jest parafią należącą do archidiecezji katowickiej i dekanatu dębieńskiego. Parafia została erygowana 1 grudnia 1989 roku jako parafia tymczasowa, a 1 lipca 1991 roku jako parafia pełnoprawna.
Czerwionka-Leszczyny, Czuchów, 3 Maja 98
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicka parafia znajdująca się w Czerwionce-Leszczynach, w dzielnicy Czuchów. Parafia należy do dekanatu Dębieńsko i archidiecezji katowickiej.
Czerwionka-Leszczyny, Dębieńsko, Borowa 4
Kościół św. Jerzego w Dębieńsku – rzymskokatolicki kościół parafialny w Dębieńsku w gminie Czerwionka-Leszczyny. Znajduje się w Dębieńsku Wielkim na ul. Borowej 4.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czerwionce-Leszczynach jest parafią należącą do archidiecezji katowickiej i dekanatu dębieńskiego. Parafia została erygowana 1 sierpnia 1925 roku.
Czerwionka-Leszczyny, Księdza Adolfa Pojdy 35
Pałac w Leszczynach – wybudowany w XIX w., w miejscowości Czerwionka-Leszczyny, w dzielnicy Leszczyny.
Czerwionka-Leszczyny, ks. Adolfa Pojdy 104
Parafia św. Andrzeja Boboli – rzymskokatolicka parafia znajdująca się w Czerwionce-Leszczynach, w dzielnicy Leszczyny. Parafia należy do dekanatu Dębieńsko i archidiecezji katowickiej. Obecnie parafia liczy prawie 12 tys. parafian.
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Czerwionce – parafia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, diecezji katowickiej.