Powiat bielski - Architektura

Strony

Zamek w Grodźcu - zabytkowy obiekt we wsi Grodziec w gminie Jasienica w województwie śląskim.
Czaniec, Długa 2
Dwór obronny w Czańcu – siedemnastowieczny budynek, znajdujący się w miejscowości Czaniec w województwie śląskim, w pobliżu Kęt. Jest to piętrowa rezydencja szlachecka o cechach obronnych.
Pałac Habsburgów w Bestwinie - wybudowany w miejscowości Bestwina.
Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Szczyrku (Sanktuarium "Na Górce") - sanktuarium maryjne usytuowane w północnej części miasta Szczyrk, na wysokości 670 m n.p.m., w miejscu potocznie zwanym "Górką" (stąd inna nazwa: Sanktuarium na Górce), przy szlaku turystycznym ze Szczyrku na Klimczok.
Pałac Kotulińskich – pałac znajdujący się w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Zamkowej.
Zamek Wołek – ruiny średniowiecznego gotyckiego zamku na stokach Bujakowskiego Gronia w Beskidzie Małym, położone na lewym brzegu rzeki Soły w Kobiernicach. Zamek powstał w XIV wieku, a został zburzony około 1477 roku.
Wilamowice, Ignacego Paderewskiego 9
Parafia Przenajświętszej Trójcy w Wilamowicach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Wilamowicach. Należy do dekanatu Wilamowice diecezji bielsko-żywieckiej. Erygowana w 1300.
Zespół Domów Wypoczynkowo Szkoleniowych HPR Porąbka-Kozubnik – były ośrodek Hutniczego Przedsiębiorstwa Remontowego w Katowicach.
Jaworze, Pałacowa 1
Pałac w Jaworze - wybudowany w 1793 r. w miejscowości Jaworze.
Stara Kablownia – centrum handlowo-rozrywkowe budowane w Czechowicach-Dziedzicach w rejonie ulic Legionów i Smolnej. Jego powierzchnia użytkowa wynosi ok. 19 tys. m².
Kozy, Krakowska 22
Telefon: 33 8174249
Bystra, Juliana Fałata 34
Muzeum Juliana Fałata w Bystrej, oddział Muzeum w Bielsku-Białej, mieszczące się w zabytkowej willi artysty zwanej popularnie "Fałatówką", jest muzeum biograficzno-artystycznym. W domu tym artysta zamieszkał w 1910 roku, po ustąpieniu ze stanowiska dyrektora krakowskiej ASP.
Schronisko na Trzech Kopcach – nieistniejące już schronisko turystyczne na szczycie Trzech Kopców w Beskidzie Śląskim.

Strony