Ruda Śląska - Architektura

Strony

Sanktuarium św. Józefa w Rudzie Śląskiej − rzymskokatolickie Sanktuarium Diecezjalne należące do dekanatu Ruda Śląska w archidiecezji katowickiej.
Ruda Śląska, Kochłowice, Księdza Ludwika Tunkla 2
Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach - rzymskokatolicki kościół filialny i sanktuarium maryjne mieszczące się w Rudzie Śląskiej, w dzielnicy Kochłowice, przy ulicy Wyzwolenia, najstarszy kościół w mieście.
Zamek w Rudzie Śląskiej − zamek (obecnie ruiny zamku) położone w Rudzie, dzielnicy Rudy Śląskiej na skrzyżowaniu ulic: Bujoczka, Starowiejskiej, Szczęść Boże.
Grodzisko Kochłowickie − średniowieczny gródek stożkowy nad rzeką Kochłówką w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach powstały w połowie XIII wieku. Od kwietnia 2009 r.
Ruda Śląska, Józefa Szafranka / Jana Styczyńskiego / Nowobytomska
Ruda Śląska, Oddziałów Młodzieży Powstańczej 1
Kolonia robotnicza Ficinus — historyczne osiedle robotnicze w Rudzie Śląskiej przy ul. Kubiny, wybudowane w latach 1860-1867 dla pracowników kopalni Gottessegen.
Ruda Śląska, Pokoju 1 / Piotra Niedurnego 30
Ruda Śląska, Księdza Józefa Niedzieli 22
Hala Widowiskowo-Sportowa im. Rudzkich Olimpijczyków – hala widowiskowo-sportowa w Rudzie Śląskiej-Halembie, w Polsce. Obiekt zajmuje powierzchnię 3825 m² i wyposażony jest w 570 miejsc dla widzów. Swoje spotkania na arenie rozgrywają futsaliści klubu Gwiazda Ruda Śląska.

Strony