Imielin

0

Imielin (niem. Immenau) - miasto w województwie śląskim, w powiecie bieruńsko-lędzińskim, połozone nad Imielanką i Przemszą.

Warto zobaczyć

Góra Gąsiorowa – wzgórze o wysokości 275 m n.p.m. Znajduje się na północnym krańcu Imielina w dzielnicy Imielin Jazd pomiędzy A4E40 a jaworznicką dzielnicą Jeleń, ok. 200 m od północnego krańca Zbiornika Imielin i ok. 200 m na południowy zachód od Przemszy.
Imielin, Imielińska 89
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej – rzymskokatolicka parafia znajdująca się w Imielinie. Parafia należy do archidiecezji katowickiej i dekanatu Lędziny. Parafia obejmuje całe miasto Imielin.
Imielin, Imielińska 81
Synagoga w Imielinie − nieistniejący dom modlitwy znajdujący się w Imielinie przy ulicy Imielińskiej 81.
Rauszowa Góra – wzgórze w Imielinie (266,5 m n.p.m.) należący do Pagórów Jaworznickich. Wzgórze położone jest pomiędzy ulicami Zachęty Poczty Gdańskiej i Maratońską, w północno wschodniej części miasta (dzielnica Jazd), ok. 1 km na południe od A4E40 i ok. 800 m na zachód od Zbiornika Imielin.
Dziećkowice (Zbiornik Wodny Dziećkowice), zwany też Zbiornikiem Imielińskim - zbiornik poeksploatacyjny położony pomiędzy Mysłowicami, Jaworznem, Imielinem i Chełmem Śląskim.