Katowice - Cmentarze

Cmentarz przy ul. Cmentarnej w Katowicach − katolicki cmentarz parafialny parafii św. Anny w Janowie, zlokalizowany przy ul. Cmentarnej, w dzielnicy Janów-Nikiszowiec. Obok cmentarza znajduje się Staw Janów.
Cmentarz żydowski w Katowicach − cmentarz znajdujący się przy ul. Kozielskiej 16, w dzielnicy Śródmieście.
Cmentarz przy ul. Brynicy w Katowicach − katolicki cmentarz parafialny parafii św. Jadwigi Śląskiej, zlokalizowany przy ul. Brynicy, w dzielnicy Szopienice-Burowiec. Jest potocznie nazywany cmentarzem "na górce".
Cmentarz katolicki przy ul. Francuskiej w Katowicach – nekropolia założona w 1870 w związku z budową kościoła pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny. Jest to jedna z najstarszych i najbardziej wartościowych pod względem historycznym nekropolii w Katowicach.
Katowice, Henryka Sienkiewicza
Cmentarz przy ul. Henryka Sienkiewicza w Katowicach to jedna z najważniejszych nekropolii Katowic, założona w 1911. Jest własnością katowickiej parafii pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Na terenie cmentarza znajdują się zabytkowe nagrobki.
Katowice, Meteorologów
Cmentarz garnizonowy w Katowicach − cmentarz wojskowy w Katowicach, znajdujący się pomiędzy ul. Meteorologów a ul. Ceglaną.
Katowice, Księdza Pawła Pośpiecha
Cmentarz przy ul. ks. Pawła Pośpiecha w Katowicach − katolicki cmentarz parafialny parafii św. Józefa w Załężu, zlokalizowany przy ul. ks. P. Pośpiecha, w dzielnicy Załęże
Katowice, Generała Henryka Le Ronda
Cmentarz przy ul. Henryka Le Ronda w Katowicach − cmentarz parafialny parafii św. Antoniego w Dąbrówce Małej, zlokalizowany przy ulicy gen. Henryka Le Ronda, w katowickiej dzielnicy Dąbrówka Mała.
Cmentarz ewangelicki przy ul. Francuskiej w Katowicach – nekropolia przy ul. Francuskiej w Katowicach, będąca własnością katowickiej parafii ewangelicko-augsburskiej. Rozciąga się pomiędzy ulicami: Francuską, Powstańców oraz Konstantego Damrota i graniczy z cmentarzem katolickim.
Katowice, Panewnicka 45
Cmentarz Komunalny przy ul. Panewnickiej w Katowicach − jedna z nekropolii Katowic przy ul. Panewnickiej 45 w dzielnicy Ligota-Panewniki.
Cmentarz przy ul. Brackiej w Katowicach − cmentarz parafialny parafii św. Jana i Pawła w Dębie, zlokalizowany przy ulicy Brackiej, na pograniczu katowickich dzielnic Dąb i os. Tysiąclecia.
Katowice, Gliwicka 32
Cmentarz przy ul. Gliwickiej w Katowicach − cmentarz parafialny parafii pw. Przemienienia Pańskiego, zlokalizowany przy ulicy Gliwickiej 32, na pograniczu katowickich dzielnic Śródmieście i Załęże.
Katowice, Murckowska
Centralny Cmentarz Komunalny w Katowicach − największa obszarowo nekropolia w Katowicach przy ul. Murckowskiej.
Katowice, Kościuszki
Cmentarz Żołnierzy Armii Czerwonej jest zlokalizowany w parku im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach.