Kościół Matki Boskiej Szkaplerznej

0

Parafia pw. Matki Boskiej Szkaplerznej w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach Małych - rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie dąbrowskim – Najświętszego Serca Pana Jezusa, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce. Akt erekcyjny parafii wystawiony został przez biskupa częstochowskiego Zdzisława Golińskiego 7 maja 1957.

Przed 1957 obszar parafii przynależał do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Strzemieszycach Wielkich. Pierwsza Komunia Święta odbyła się po raz pierwszy w 1962. Do czasu wybudowania obecnego kościoła parafialnego w 1968, funkcję kaplicy parafialnej pełniła kaplica Matki Boskiej Szkaplerznej. Obecnie siedziba parafii znajduje się przy ulicy Głównej 2. Parafia obejmuje teren dzielnicy Dąbrowy Górniczej Strzemieszyce Małe. Nie posiada ona własnego cmentarza, korzystając z cmentarza w Strzemieszycach Wielkich.

W 2003 r. liczba wiernych w parafii wynosiła nieco ponad 1000 osób.

Kościół Matki Boskiej Szkaplerznej - to miejsce nie posiada jeszcze przewodnika. Jeśli znasz to miejsce, to tutaj możesz napisać przewodnik.