Rybnik - Miejsce kultu

Rybnik, Mikołowska 4
Bazylika św. Antoniego Padewskiego w Rybniku – kościół w śródmieściu w Rybniku zbudowany w latach 1903-1906. W 1993 r. papież Jan Paweł II nadał kościołowi tytuł bazyliki mniejszej. Bazylika ta była jednym z kościołów Wielkiego Jubileuszu Roku 2000.
Rybnik, Chwałowice, Działkowców 1
Telefon: +48 32 43 29 710
Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus - parafia rzymskokatolicka w Chwałowicach, w dekanacie Rybnik w archidiecezji katowickiej.
Rybnik, Miejska 12
Kościół ewangelicko-augsburski w Rybniku – kościół parafii ewangelicko-augsburskiej w Rybniku. Mieści się przy ulicy Miejskiej, w Rybniku, w województwie śląskim.
Rybnik, Wolna 125
Kościół Świętego Wawrzyńca w Rybniku – rzymskokatolicki kościół parafialny w Rybniku, w dzielnicy Ligota - Ligocka Kuźnia, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Boguszowice archidiecezji katowickiej. Mieści się przy ulicy Wolnej.
Rybnik, Niedobczyce, Michała Wołodyjowskiego 1
Telefon: +48 32 42 20 322
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Niedobczycach to parafia erygowana dekretem ks. administratora Augusta Hlonda z 29 lipca 1925 roku. Przedtem stanowiła część parafii rybnickiej.
Rybnik, Górna 17B
Kościół Świętej Katarzyny i Matki Bożej Różańcowej w Rybniku – rzymskokatolicki kościół parafialny w Rybniku, w dzielnicy Wielopole, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Golejów archidiecezji katowickiej. Mieści się przy ulicy Górnej.
Rybnik, Gliwicka 8
Kościół akademicki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rybniku – rzymskokatolicki kościół akademicki w Rybniku. Należy do dekanatu Rybnik archidiecezji katowickiej. Mieści się przy ulicy Gliwickiej. To najmniejszy a zarazem najstarszy kościół w Rybniku.
Rybnik, Franciszka Rybnickiego 2
Telefon: +48324222247
Kościół Matki Bożej Bolesnej w Rybniku – rzymskokatolicki kościół parafialny w Rybniku, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Rybnik archidiecezji katowickiej. Miesci się przy Placu Kościelnym.
Synagoga w Rybniku – nieistniejąca synagoga, która znajdowała się w Rybniku przy skrzyżowaniu ulic Zamkowej i Chrobrego, w pobliżu Urzędu Miasta.