Lubelskie - Miejsce kultu

Strony

Lublin, Stare Miasto, Królewska 10
Telefon: +48815321196
Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty – największy kościół w Lublinie, pełniący funkcję kościoła archikatedralnego Archidiecezji lubelskiej, jest perłą baroku na Lubelszczyźnie.
Bazylika Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – zbudowany jako chełmska katedra unicka, obecnie rzymskokatolicki kościół parafialny. Powstała w połowie XVIII wieku. Budynek o cechach późnobarokowych, typu bazylikowego.
Zamość, Stare Miasto, Kolegiacka 1
Telefon: +48846392614
Katedra Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu – renesansowy kościół na Starym Mieście w Zamościu wzniesiony pod koniec XVI w.
Parafia Nawiedzenia NMP w Woli Gułowskiej – parafia rzymskokatolicka w Woli Gułowskiej.
Bazylika pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika, zwana także Bazyliką Relikwii (Drzewa) Krzyża Świętego lub Kościołem oo. Dominikanów – jedna z najstarszych świątyń Lublina, wraz z klasztorem jest jedną z najdłużej istniejących instytucji tego miasta (w 2003 roku obchodził jubileusz 750 lat).
Podklasztor, Tomaszowska 16
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie – rzymskokatolicki kościół parafialny, pochodzący z końca XVII wieku, będący częścią podominikańskiego zespołu klasztornego.
Lubartów, Juliusza Słowackiego 6
Bazylika św. Anny w Lubartowie – świątynia budowana w latach 1733-1738, projektu Pawła Antoniego Fontany. Barokowa, murowana, dwuwieżowa, ufundowana przez Pawła Sanguszkę. Budowniczym Fary Lubartowskiej był Tomasz Rezler. Konsekracji świątyni dokonał biskup żmudzki Józef Michał Karp w 1738 roku.
Leśna Podlaska, Biskupa Moszyńskiego 2
Bazylika św. Piotra i św.
Bazylika św. Anny w Kodniu – kościół parafialny parafii rzymskokatolickiej pw. Świętej Anny w Kodniu. Godność bazyliki mniejszej kościół posiada od 1973.
Zamość, Zamenhofa 9-11
Synagoga w Zamościu – synagoga znajdująca się na Starym Mieście w Zamościu przy ulicy Ludwika Zamenhofa 9, dawniej zwanej ulicą Żydowską. Jest najlepiej zachowaną późnorenesansową synagogą w Polsce.
Włodawa, Czerwonego Krzyża 5-7
Wielka Synagoga we Włodawie – synagoga znajdująca się we Włodawie, przy ulicy Czerwonego Krzyża 7. Wraz z dwiema innymi, sąsiadującymi ze sobą, bardzo dobrze zachowanymi synagogami, tworzy unikatowy jak na te tereny zespół synagogalny.
Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza - parafia rzymskokatolicka położona na terenie gminy Jabłonna w województwie lubelskim. Parafia została erygowana 9 grudnia 1981 r. przez bpa Bolesława Pylaka.Powstała z miejscowości poprzednio należących do parafii Bychawka i Krzczonów.
Radzyń Podlaski, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6
Sanktuarium matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim – rzymskokatolicki kościół w Radzyniu Podlaskim który jest świątynią Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.
Parafia Świętej Katarzyny i Świętego Floriana w Gołębiu - parafia rzymskokatolicka w Gołębiu, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Puławy. Została erygowana w 1325. Mieści się przy ulicy Folwarki. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki Kościół parafialny należący do dekanatu Parczew diecezji siedleckiej.
Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie - bazylika mniejsza, znajdująca się na terenie rzymskokatolickiej parafii św. Jana Chrzciciela w Parczewie.
Parafia Podwyzszenia Krzyża Świętego w Niedźwicy Dużej - parafia rzymskokatolicka w Niedrzwicy Dużej, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Bełżyce. Została erygowana w 1984. Mieści się przy ulicy Partyzanckiej. Jest prowadzona przez księży archidiecezjalnych.
Kościół św. Michała Archanioła – rzymskokatolicki kościół w Witorożu, wzniesiony w 1739 jako cerkiew unicka, w latach 1875-1919 należący do parafii prawosławnej.

Strony