Lubelskie - Ośrodki kultury

Wojciechów, 9
Telefon: 081 517 72 10
Wieża Ariańska w Wojciechowie - trójkondygnacyjna, wybudowana z kamieni i cegieł, wieża wzniesiona w dwóch etapach przed 1527 r. przez starostę lubelskiego Jana Pileckiego. Pilecki po zniszczeniu wcześniejszych umocnień, odbudował je w zmodernizowanej formie i przystosował do broni palnej.
Zamość, Zamenhofa 9-11
Synagoga w Zamościu – synagoga znajdująca się na Starym Mieście w Zamościu przy ulicy Ludwika Zamenhofa 9, dawniej zwanej ulicą Żydowską. Jest najlepiej zachowaną późnorenesansową synagogą w Polsce.
Centrum Kultury w Lublinie - jedna z największych samorządowych instytucji kulturalno-edukacyjnych Lublina. Swoją siedzibę ma w późnobarokowym kompleksie poklasztornym ss. Wizytek, zlokalizowanym w samym centrum miasta, na ul. Peowiaków 12.
Synagoga w Szczebrzeszynie – główna synagoga gminy żydowskiej w Szczebrzeszynie, znajdująca się na zachód od rynku, przy ulicy Sądowej.
Nowa Synagoga w Wojsławicach – jedna z dwóch (obok starej synagogi) dawnych głównych synagog wojsławickiej gminy żydowskiej, znajdująca się na rynku.
Synagoga w Modliborzycach – synagoga znajdująca się w Modliborzycach, przy ulicy Zamkowej 1. Budynek, zbudowany około 1760 roku, zdewastowany przez Niemców w czasie II wojny światowej, obecnie odremontowany, jest siedzibą gminnego ośrodka kultury. Budynek z kamienia, kryty jest gontem.