Powiat lubliniecki - Miejsce kultu

Strony

Lubliniec, Świętego Mikołaja 1
Kościół rzymskokatolicki św. Mikołaja - zabytkowy kościół w Lublińcu, wybudowany w latach 1576-1579. Większe kaplice należące do parafii św. Mikołaja: kaplica św. Boromeusza kaplica w bloku parafialnym przy ul. św. Mikołaja Zgromadzenia zakonne: Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety
Lubliniec, Świętej Anny
Kościół pod wezwaniem św. Anny w Lublińcu (miasto Lubliniec, diecezja gliwicka) - kościół zbudowany w roku 1653 z fundacji Andrzeja Cellariego, odbudowany lub odnowiony w 1754 r., ostatnio w latach 1999 – 2001 z nieznacznym przeniesieniem.
Koszęcin, Powstańców Śląskich 15
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszęcinie w diecezji gliwickiej zbudowany został w latach 1907 - 1908.
Kościół NMP Królowej Różańca świętego w Boronowie (w skróconej nazwie Kościół Matki Boskiej Różańcowej) - drewniany kościół z 1611 r. położony na terenie miejscowości Boronów w dekanacie Woźniki, w diecezji gliwickiej, siedziba parafii NMP Królowej Różańca Świętego.
Brusiek, Kościelna
Kościół pw. św. Jana Chrzciciela – w miejscowości Brusiek, powiat lubliniecki, diecezja gliwicka.
Lubliniec, Pawła Stalmacha 1
Kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Lublińcu – kościół znajdujący się w centrum miasta, jedna z najstarszych świątyni w Lublińcu.
Koszęcin, Świętej Trójcy
Kościół odpustowy pw. Świętej Trójcy w Koszęcinie w diecezji gliwickiej – zbudowany w 1724 r., na miejscu poprzedniej świątyni z XVI w. Leży na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego.
Kościół Świętego Jakuba Starszego Apostoła w Lubszy - murowana świątynia w Lubszy, wzniesiona w II połowie XIV w. lub na przełomie wieków XIV i XV, na miejscu drewnianego. Został on wzniesiony z kamienia pochodzącego z głazów narzutowych, które pozostawił wycofujący się lodowiec.
Kościół pw. Narodzenia NMP w Gwoździanach – kościół w Gwoździanach, powiat lubliniecki, diecezja opolska.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lubecku - kościół w Lubecku, od 1994 sanktuarium maryjne z niewielkim obrazem Matki Boskiej o charakterze medalionu.
Piasek, Plac Powstańców 9
Kościół Opatrzności Bożej w Piasku - kościół filialny Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Częstochowie.
Strzebiń, Lubliniecka 47
Parafia świętego Krzyża w Strzebiniu – parafia rzymskokatolicka w metropolii katowickiej, diecezji gliwickiej, dekanacie woźnickim.
Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Kamieńskich Młynach − parafia rzymskokatolicka w metropolii katowickiej, diecezji gliwickiej, dekanacie woźnickim.
Pawonków, Zawadzkiego 6
Parafia Świetej Katarzyny Dziewicy i Męczennicy w Pawonkowie należy do diecezji gliwickiej (dekanat Lubliniec).
Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Lisowie − parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji rzeszowskiej w dekanacie Jasło - Zachód. Parafię erygowano dnia 25. maja 2005 roku.
Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Babienicy − parafia rzymskokatolicka w metropolii katowickiej, diecezji gliwickiej, dekanacie woźnickim.
Kościół św. Katarzyny w Woźnikach - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Woźniki, w województwie śląskim, przy Rynku.

Strony