Bytom - Miejsce kultu

4

Strony

Bytom, Śródmieście, Księdza Karola Koziołka
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Bytomiu został wybudowany w 1231 w stylu gotyckim. Z tego okresu zachowała się część głównej nawy i prezbiterium. Rozbudowywany był w XIV w. oraz po pożarze miasta w 1515 (do 1530 wybudowano wieżę, zachodnią część budowli i nawy boczne).
Bytom, Śródmieście, Józefa Kwietniewskiego 1
Telefon: 032 281-16-81
Kościół Świętej Trójcy - zaprojektowany przez Paula Jackischa w stylu neogotyckim i wybudowany w 1885 roku.
Bytom, Szombierki, Wyzwolenia 85
Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Bytomiu-Szombierkach – parafia metropolii katowickiej, diecezji gliwickiej, dekanatu Bytom-Miechowice Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego. Powstała w 2001.
Bytom, Miechowice, Księdza Jana Frenzla 42
Kościół Świętego Krzyża w Bytomiu Miechowicach – kościół rzymskokatolicki w Bytomiu-Miechowicach.
Bytom, Stroszek, Stefana Szymały 120
Telefon: (032) 286 62 23
Parafia św. Stanisława biskupa i męczennika Bytomiu należy do archidiecezji katowickiej i dekanatu piekarskiego. Została erygowana 14 września 1986 roku jako parafia tymczasowa, a 4 stycznia 1987 roku jako parafia pełnoprawna.
Kościół Bożego Ciała w Bytomiu – rzymskokatolicka świątynia położona w diecezji gliwickiej w Miechowicach, dzielnicy Bytomia przy ul. Kasztanowej 3.
Bytom, Szombierki, Małgorzatki 7
Kościół św. Małgorzaty w Bytomiu – neogotycki kościół znajdujący się na wzgórzu św. Małgorzaty w Bytomiu.
Bytom, Szombierki, Andrzeja Frycza-Modrzewskiego 2
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa – kościół znajdujący się w Szombierkach, dzielnicy Bytomia przy ul. Modrzewskiego 2. Budynek powstał w latach 1903-1904 w stylu neoromańskim według projektu Wilhelma Wieczorka. Kościół był remontowany i przebudowywany ze względu na szkody górnicze.
Bytom, Bobrek, Konstytucji 24
Kościół świętej Rodziny w Bytomiu-Bobrku – jeden z zabytkowych kościołów w Bytomiu, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Bytom-Miechowice. Mieści się przy ulicy Konstytucji, w dzielnicy Bobrek.
Bytom, Sucha Góra, Księdza Michała Jaskółki 1
Parafia Świętego Michała Archanioła w Bytomiu-Suchej Górze – parafia metropolii katowickiej, diecezji gliwickiej, dekanatu Żyglin Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego. Powstała w 1952 roku.
Bytom, Rozbark, Krakowska 45
Kościół Św. Ducha w Bytomiu – kościół filialny parafii Wniebowzięcia NMP, wybudowany jako kaplica przyszpitalna w 1721 roku.
Bytom, Stroszek, Strzelców Bytomskich 66b
Telefon: 032 281-13-53
Parafia Świętego Józefa Robotnika w Bytomiu – parafia metropolii katowickiej, diecezji gliwickiej, dekanatu bytomskiego Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego, powstała w 1928.
Bytom, Śródmieście, Plac Klasztorny 5
Kościół pw. św. Wojciecha w Bytomiu − kościół parafialny w Bytomiu, zbudowany w połowie XV w. Posługę duszpasterską pełnią w nim franciszkanie.
Bytom, Śródmieście, Józefa Chełmońskiego 18
Kościół św. Barbary w Bytomiu – neoromański kościół znajdujący się przy ul. Czarneckiego w Bytomiu.
Bytom, Rozbark, Jana Matejki 1
Kościół pw. Świętego Jacka w Bytomiu – został wybudowany w latach 1908-1911 w stylu neoromańskim tuż obok nieistniejącej już kaplicy św. Jacka z 1875 roku. Architektem był mieszkaniec Katowic, Max Giemsa. Podczas projektowania wzorował się na katedrze w Limburgu.
Bytom, Śródmieście, Juliana Ligonia 2
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego – kościół znajdujący się w centrum Bytomia na ul. Ligonia 2.
Bytom, Miechowice, Plac Klasztorny 4
Kościół ewangelicko-augsburski w Bytomiu-Miechowicach – kościół parafii ewangelicko-augsburskiej w Bytomiu-Miechowicach. Mieści się przy ulicy Matki Ewy, w bytomskiej dzielnicy Miechowice.
Bytom, Śródmieście, Kazimierza Pułaskiego 9
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa – kościół znajdujący się w centrum Bytomia na ul. Pułaskiego 9.
Bytom, Stolarzowice, Suchogórska 127
Kościół Chrystusa Króla w Bytomiu – rzymskokatolicka świątynia położona w diecezji gliwickiej w Stolarzowicach, dzielnicy Bytomia przy ul. Suchogórskiej 127.

Strony